Jak nakupovat: tyčový mixér

Komerční sdělení
Jak nakupovat: tyčový mixér
sdílet:
Pokud máte v oblibě krémové polévky, pomazánky a pyré, určitě se bez něj neobejdete. Umí toho však mnohem víc. Poradíme vám, na co se zaměřit při nákupu.

Věříme, že nejen pro nás je tyčový mixér nepostradatelný pomocník. Při jeho výběru zvažte především následující kritéria:
 

  • Tvar

Mixér si před koupí pořádně osahejte. Musí vám padnout do ruky, manipulace s ním pro vás musí být jednoduchá, příjemná a intuitivní. Výhodou je rukojeť s gumou – nebude vám v ruce klouzat. Vyzkoušejte také, zda se dá přístroj snadno rozložit a složit. Ušetříte si vztekání a práci při mytí.
 

  • Příkon

Rozhoduje o tom, zda zpracujete i opravdu tvrdé suroviny. Čím tvrdší věci chcete mixovat, tím větší by měl mít mixér příkon. Vybírejte z mixérů, které nejdou pod 400 wattů. Výhodou jsou také nejméně dvě rychlosti mixování.
 

  • Kov, nebo plast

Kovové ponorné mixéry jsou zpravidla dražší než plastové. Máte u nich však jistotu, že opravdu vydrží. Nevýhodou bílého plastu je, že se během krátké doby používání zbarví. Stačí mixovat rajčata nebo jiné barevně výrazné suroviny.
 

  • Doplňky

Proměňují ponorný mixér ve všestranného pomocníka. Mnohé přístroje bývají dodávány spolu se šlehací metličkou, nádobkou se sekacími noži, struhadlem, kotouči na krájení surovin, mixovací nádobou či držáky na zeď. Zvažte, zda a jak často podobné příslušenství využijete, ať zbytečně nepřiplácíte, nebo vám potom naopak tyto funkce nechybějí.

Chcete vyhrát tyčový mixér Philips Avance HR1652? Zúčastněte se soutěže zde.

 

Autor: Redakce Apetit

Comments

Apetit magazín

Koprová omáčka na 6 různých způsobů
  • Tipy redakce

Koprová omáčka na 6 různých způsobů

Některými milovaná a jinými nenáviděná omáčka z kopru neodmyslitelně patří do české národní kuchyně. Někdo ji rád s bramborami a vejcem, jiný s knedlíkem a masem. Jak ještě si ji můžete vychutnat? Připravili jsme pro vás šest variací. ...
Představujeme novinku z edice Apetit: Jahody
  • Tipy redakce

Představujeme novinku z edice Apetit: Jahody

Nová kuchařka z edice Apetit – Jahody, vychází už 19. 5. 2022. Je ódou na naše nejoblíbenější letní ovoce. Voňavé sladké jahody jsme nechali zazářit ve více než 130 receptech a tipech. ...
SOUTĚŽ: Hlasujte o nejoblíbenější jahodový dezert a vyhrajte
  • Soutěže

SOUTĚŽ: Hlasujte o nejoblíbenější jahodový dezert a vyhrajte

Sezona jahod je v plném proudu a s ní přicházejí ty nejlákavější pochoutky v podobě šlehačkových pohárů, tvarohových dezertů, jednoduchých bublanin a koláčů, zmrzlin i sofistikovaných dortů a zákusků. Všechny spojuje čerstvost, neodolatelná...
Za vůní dálek: kubánská kuchyně
  • Zajímavosti

Za vůní dálek: kubánská kuchyně

Cestování je o poznávání cizí krajiny i tamější kultury, se kterou je jídlo neodmyslitelně spojeno. Vydejte se s námi za vůní dálek, dnešní zastávkou bude Kuba. Trochu exotiky si tak můžeme užít všichni! Vydejte se s námi do exotické,...

Obchod Apetit