Jak nakupovat: tyčový mixér

sdílet:
Pokud máte v oblibě krémové polévky, pomazánky a pyré, určitě se bez něj neobejdete. Umí toho však mnohem víc. Poradíme vám, na co se zaměřit při nákupu.

Věříme, že nejen pro nás je tyčový mixér nepostradatelný pomocník. Při jeho výběru zvažte především následující kritéria:

  • Tvar
Mixér si před koupí pořádně osahejte. Musí vám padnout do ruky, manipulace s ním pro vás musí být jednoduchá, příjemná a intuitivní. Výhodou je rukojeť s gumou – nebude vám v ruce klouzat. Vyzkoušejte také, zda se dá přístroj snadno rozložit a složit. Ušetříte si vztekání a práci při mytí.

  • Příkon
Rozhoduje o tom, zda zpracujete i opravdu tvrdé suroviny. Čím tvrdší věci chcete mixovat, tím větší by měl mít mixér příkon. Vybírejte z mixérů, které nejdou pod 400 wattů. Výhodou jsou také nejméně dvě rychlosti mixování.

  • Kov, nebo plast
Kovové ponorné mixéry jsou zpravidla dražší než plastové. Máte u nich však jistotu, že opravdu vydrží. Nevýhodou bílého plastu je, že se během krátké doby používání zbarví. Stačí mixovat rajčata nebo jiné barevně výrazné suroviny.

  • Doplňky
Proměňují ponorný mixér ve všestranného pomocníka. Mnohé přístroje bývají dodávány spolu se šlehací metličkou, nádobkou se sekacími noži, struhadlem, kotouči na krájení surovin, mixovací nádobou či držáky na zeď. Zvažte, zda a jak často podobné příslušenství využijete, ať zbytečně nepřiplácíte, nebo vám potom naopak tyto funkce nechybějí.

Chcete vyhrát tyčový mixér Philips Avance HR1652? Zúčastněte se soutěže zde.

Autor: Redakce Apetit

Comments

Obchod Apetit