Karlínské farmářské trhy od konce srpna každou sobotu

sdílet:
Od soboty 28. srpna se budou v Karlíně konat každou sobotu před kostelem sv. Cyrila a Metoděje farmářské trhy.

Pouze české a moravské certifikované výrobkyProdávající musejí dodržovat několik pravidel. Vzhledem k záštitě Agrární komory ČR najdou kupující na pultech pouze české a moravské certifikované výrobky, které budou splňovat všechny normy.

Výsledky anketyPodoba trhů vychází z písemné ankety, kterou organizátoři uspořádali mezi návštěvníky pilotních trhů z 10. července. Většina účastníků ankety doporučila, aby periodicita trhů byla týdenní, a 70 % lidí vyjádřilo přání, aby se trhy konaly v sobotu dopoledne. Lidé si rovněž přáli mlékomaty, organizátoři se proto nyní snaží mobilní mlékomat zajistit.


Tuto sobotu na nakládačky a švestkyTrhy nabídnou zboží podle sezony s tím, že každý trh bude mít své dominanty – v sobotu 28. srpna to budou okurky nakládačky a z ovoce především švestky a broskve. Tradičně velkou nabídku přivezou řezníci a uzenáři – kromě mnoha druhů uzenin a klobás, včetně bezlepkových, by se zde mohly objevit i speciality pštrosí a jelení. Velký výběr sýrů a mléčných výrobků budou nabízet farmy zaměřené na chov dobytka, ovcí a koz.   

Kavárny, farmářské snídaně a dětský koutekSoučástí Karlínských farmářských trhů bude i různé občerstvení, od kávy a ovocných šťáv až po chutnou snídani či oběd. K dispozici bude i dětský koutek.
Pořadatelem Karlínských farmářských trhů je Městská část Praha 8, organizaci zajišťuje občanské sdružení Pod Platany.

Karlínské farmářské trhy se konají každou sobotu až do 30. 10. včetně, vždy od 7.30 do 14.00.    
 

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit