0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Konec igelitek zadarmo

Konec igelitek zadarmo
sdílet:
Dny, kdy jsme u pokladny dostali zdarma igelitku, ve které jsme si nesli nákup domů, jsou sečteny. Zdarma vám tašku dají už jen v obchodech Tesco a Globus. Po jiných řetězcích sáhl ke zpoplatnění tašek i Albert, a tak máme nyní dvě možnosti. Za tašku zaplatit 1 korunu, nebo si přinést vlastní. P. S. Síťovky jsou pořád ještě v módě!

Proti taškám zdarma bojují už několik let ekologové, uzákonit jejich zákaz se jim ale nepodařilo. Zpoplatnit igelitky donutila obchodníky až krize, tašky totiž patří mezi náklady, které se dají velmi rychle a jednoduše seškrtat na minimum. Jejich zpoplatněním mohou řetězce ušetřit i desítky milionů korun.

Tesco ani Globus zatím stažení tašek zdarma nechystají, tašky zdarma u nich stále ještě patří do kategorie ‚služby zákazníkům‘. Materiál, ze kterého se tašky vyrábějí, se během let i díky tlaku ekologů výrazně změnil. Má to ale své plusy i minusy. Tašky se začaly vyrábět z recyklovatelných materiálů, bohužel ale unesou méně potravin.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit