0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Máj patří růžovým vínům

Máj patří růžovým vínům
sdílet:
K romantickému měsíci patří svěží víno. Rosé se u nás těší vzrůstající oblibě. Víme, kde ho v následujících dnech ochutnat.
Růžový máj na Jiřáku
Farmářské tržiště na náměstí Jiřího z Poděbrad na pražských Vinohradech nabídne 18. května kromě tradičního zboží také růžová vína. Přijďte ochutnat a zatančit si ve swingové tančírně s živou hudbou.

Slavnosti růžového vína
V sobotu 25. května se ve Valticích konají již potřetí Slavnosti růžového vína. Nabídnou degustace i doprovodný program.

Dny růžových vín v Mikulově
Ve dnech 31. května a 1. června zrůžoví i jihomoravské město Mikulov. K ochutnání bude několik desítek tuzemských rosé. Vstup na akci je zdarma, tak si naplánujte výlet. 

Když víno zrůžoví


V minulosti vznikla pověra, že růžové víno vznikne smícháním vína bílého a červeného. Růžové víno neboli rosé však představuje samostatnou kategorii vín a vzniká krátkou macerací modrých hroznů. Tento výrobní proces dává vzniknout vínům lehčího charakteru a výraznější chuti, která se výborně hodí k popíjení na jaře a v létě. Velkým propagátorem růžových vín u nás je znojemský vinař Jiří Hort. Více o růžových vínech najdete například na www.ruzove.cz.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Naučte se brynzové halušky
  • Tipy a triky

Naučte se brynzové halušky

Brynzové halušky jsou tradičním slovenským jídlem, ale v oblibě je máme i u nás v Čechách. Na jejich přípravě není nic těžkého, s naším postupem je zvládnete lehce. Mezi hlavní ingredience patří brynza a slanina, kombinace, která vaše...

Obchod Apetit