0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Matthias Giroud pro Buddha Bar Restaurant

Matthias Giroud
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Vypravte se za barmanským úměním do Buddha Bar Restaurantu. Od úterý 23.2.2016 do neděle 28.2. 2016 máte jedinečnou příležitost při návštěvě pražského Buddha Bar Restaurantu (Jakubská 8, Praha 1) obdivovat barmanské umění Pařížana Matthiase Girouda.

K míchaným nápojům měl Matthias blízko od dětství, kdy vyrůstal na Guaeloupe, francouzském ostrově v Karibiku. Jeho otec byl barman a matka pracovala pro síť luxusních francouzských rezortů Club Med. Do mixologie se zamiloval během dospívání a na cestách měl možnost objevovat různé nové chutě a kombinace.

V 18 letech získal barmanský diplom a v roce 1997 strávil závěrečnou stáž u Barfly, prvního konceptu restaurací George V Eatertainment, který založil Raymondem Visanem. Ve skupině už navždy zůstal a brzy byl jmenován šéfem barmanů všech jejich francouzských poboček: Bound, Buddha‐Bar, Barrio Latino a Barloc.

Díky neustálému hledání nových vjemů rostl Matthiasův úspěch, a tak se brzy stal šéfem všech Bar & Restaurant konceptů po celém světě, se stálým působením v Buddha-Bar Paris. Jeho know-how a zvědavost mu umožňují vytvářet a přizpůsobovat koktejly na míru. Výsledkem jsou unikátní signature drinky pro každé místo, které navštíví.

V pražském Buddha Bar Restaurantu Matthias každý večer představí nové koktejly, které si připravil speciálně pro Prahu - s vlastní recepturou a se speciálním způsobem podávání.

Nabízet se budou tyto drinky:

  • Fashion Fresh (nealkoholický koktejl) z kategorie Fashion nature by Buddha bar na bázi čerstvých džusů z jablka, řepy, manga a rebarborové marmelády s kapkou yuzu (japonský citrus) a zázvoru.
  • Purple Mount na bázi vodky ochucené bylinkou damiana z Jižní Ameriky, která je proslulá svojí afrodiziakální sílou, a džusu z červeného ovoce (malina, jahoda, rybíz apod.), zakončený pěnou s růží a červené řepy
  • Fly and Sweet je z kategorie Smoke in the Wood by Buddha bar, ve které se drinky zauzují nebo různě zakuřují. Tento koktejl je z japonské whisky, Umeshu (japonské švestkové víno), červeného vermutu a je zakouřený dřevem z třešně.
  • Street White Angel byl vybrán z kategorie Street Art Collection 20 years anniversary by Buddha bar, do které jsou zařazeny nejlepší koktejly k 20. výročí Buddha baru. Street White Angel je na bázi rumu ochuceného levandulovým esenciálním olejem a mixu džusů z brusinek, maracuji, limetky a malin a se sirupem z ibišku a zázvoru.

koktejl

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

KVÍZ: Štrúdl nebo závin?
  • Kvízy

KVÍZ: Štrúdl nebo závin?

Jablka můžete péct, zapékat, zavařovat i vařit, dusit nebo sušit. Upečete z nich výtečný jablečný koláč, štrúdl, perník nebo buchtu s jablky, připravíte skvělá povidla, přesnídávku či pyré. Použít je můžete jako náplň do sladkých knedlíků...
Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Omáčka, bez které to nejen o Velikonocích zkrátka nejde!

Omáčka, bez které to nejen o Velikonocích zkrátka nejde!

Některé suroviny mají v receptech nezastupitelné místo, pokud nechceme ztratit správnou konzistenci, chuť nebo aroma. Mezi takové nenahraditelné suroviny patří třeba majonéza. Připravené pokrmy dokáže povznést o několik levelů výš. Kolikrát...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč