0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Mistrovství republiky sommeliérů je za dveřmi

Mistrovství republiky sommeliérů je za dveřmi
sdílet:
Čtvrtého listopadu se v hotelu The Augustine odehraje 12. ročník mistrovství České republiky Trophée Bohemia Sekt – Sommelier 2009.

 O vítězství budou bojovat profesionální sommeliéři, kterých se doposud do soutěže přihlásilo sedmnáct. Je mezi nimi i loňský vítěz a úřadující mistr ČR Tomáš Brůha.

Kromě titulu budou ve hře i nominace na mistrovství světa, které se uskuteční v dubnu příštího roku v Chile. Dosáhnout vítězství a stát se mistrem ale rozhodně není jednoduché. Účastníci soutěže musejí absolvovat několik rozličných disciplín: písemný test v českém a anglickém jazyce, identifikace vína při anonymní degustaci nebo prokázání praktických dovedností při servírování vína a sektu. Posuzuje se i vystupování, držení těla či schopnost komunikovat s hostem. Vše hodnotí odborná porota složená ze specialistů z oblasti vinařství a gastronomie.

  Hosty virtuální restaurace, v níž sommeliéři prokazují svou odbornost v praxi, jsou tradičně osobnosti z řad známých tváří. Letos tuto roli zastane herecká dvojice Zlata Adamovská a Petr Štěpánek.

 Tuto akci, která si klade za cíl zvyšovat odbornost sommeliérů a popularizovat  tuto profesi, pořádá společnost Bohemia Sekt, odborným garantem je Asociace sommeliéru České republiky. Dalšími partnery jsou Vinařský fond a Asociace hotelů a restaurací ČR.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit