Na Znojemsku se otevřou vinné sklepy

sdílet:
Druhý ročník festivalu, který se vloni představil v Modrých Horách, na Podluží a na Mikulovsku, tentokrát představí milovníkům vín reprezentativní průřez Znojemskou vinařskou podoblastí v podobě třiceti velkých i malých vinařů.

Jedním z cílů festivalu je představit nejenom vinaře a jejich vína, ale zároveň atmosféru jednotlivých jihomoravských regionů. Znojemsko je čtvrtou vinařskou podoblastí, kterou Festival otevřených sklepů komplexně představuje. Kromě Znojma se celkem třicítka sklepů otevře v Šatově, Novém Šaldorfu, Hnanicích a Dobšicích a v každém ze sklípků bude mít návštěvník možnost ochutnat hned několik vzorků.

 „V Louckém klášteře ve Znojmě obdrží návštěvníci startovní balíček, včetně skleničky a festivalového průvodce s potřebnými informacemi, a díky bezplatné autobusové kyvadlové dopravě se budou moci pohybovat mezi jednotlivými obcemi,“ popisuje průběh festivalu jeho ředitel Juraj Flamik.

Přibližný počet degustačních vzorků třicítky vinařů, jejichž kompletní seznam je na webových stránkách, se bude pohybovat kolem tří set.

Tradiční součástí festivalu je gurmetské menu, které návštěvníkům odhalí tajemství snoubení vína a jednotlivých pokrmů. Na Znojemsku tuto lahůdku nabídnou hned na třech místech – v hotelu Happy Star, v hotelu Lahofer a Althanském paláci.

Kdy: 17. dubna od 10 do 21 hodin, 18. dubna 2010 od 10 do 15 hodin
Místo registrace: Loucký klášter, Znojmo.
Vstupenky v síti Ticketstream v ceně 790 Kč, ve dny festivalu přímo na místě za 990 Kč


Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit