0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Ochutnejte cranberries a vyhrajte jich celý balík!

Ochutnejte cranberries a vyhrajte jich celý balík!
sdílet:
Cranberries neboli americké brusinky pocházejí ze severu USA. Na rozdíl od evropských lesních brusinek mají plody velikosti olivy, rubínově červenou barvu a velké množství pevné světlé dužiny. Cranberries jsou známé především díky svému blahodárnému vlivu na zdraví a různorodému využití při přípravě jídel i nápojů. Abyste si to mohli sami vyzkoušet a ochutnat, připravil pro vás Apetit klub soutěž o 10 balíčků 500g balení sušených brusinek, praktické ‚brusinkové‘ chňapky a zástěry.

Léčivé účinky amerických brusinek jsou skutečně ohromující. Zvlášť je vyzdvihována jejich schopnost předcházet infekcím močových cest, což je způsobeno jejich jedinečným protipřilnavým účinkem. Látka proantokyanid zamezuje bakteriím v usazování v močových cestách. Každodenní pití brusinkové šťávy nebo konzumace jejich plodů může riziko urologických infekcí snížit až o 50 %. Krom těchto problémů brusinky pozitivně působí také na stav ústní dutiny a zubů (snižují počet bakterií v ústech), chrání žaludek (zamezují kolonizaci škodlivými bakteriemi), mají pozitivní vliv na činnost srdce (regulují škodlivý cholesterol) a chrání organismus před volnými radikály (díky vysokému obsahu antioxidantů).

Brusinky pro zdraví i dobrou náladu

Brusinky našly široké využití také v gastronomii, dají se použít v mnoha druzích pokrmů. V obchodech se s nimi setkáte v müsli tyčinkách, prodávají se jako džusy, omáčky i marmelády a sehnat se dnes dají nejen sušené, ale i čerstvé.

Americké brusinky (www.americkebrusinky.cz) se pěstují na rozsáhlém území Spojených států. Jejich pěstování zaměstnává mnoho lidí a sklizeň je velkou společenskou událostí i krásnou podívanou. Právě sklizeň nás bude zajímat v otázce soutěže, kterou najdete zde.
 

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech
  • Suroviny

Podzimní ovoce v neodolatelných dezertech

Příroda se pomalu zbarvuje podzimními barvami a nám hraje v hlavě píseň ,švestky se modrají, jablka sládnou’. Přichází ideální čas k pečení dezertů se sladkými dary podzimu. Vyzkoušejte vláčný švestkový koláč, pošírované hrušky, horký...

Obchod Apetit