Pitím kohoutkové vody přispějete na kamerunské lesy

Pitím kohoutkové vody přispějete na kamerunské lesy
sdílet:
Až do 5. dubna si ve vybraných podnicích můžete objednat karafu kohoutkové vody za symbolickou dvacetikorunu. Každou mincí přispějete na výsadbu jednoho stromu v kamerunských lesích.

Pomáhat není drahé


Slogan ‚Litr za dvacku – dvacka za strom‘ provází již druhý ročník projektu Voda pro Kamerun, který k příležitosti Světového dne vody pořádá občanské sdružení Kedjom-Keku. Až do 5. dubna si ve vybraných vinárnách a kavárnách můžete objednat litr kohoutkové vody, za který zaplatíte symbolických 20 Kč. Za každou dvacetikorunu pak sdružení v Kamerunu, kde dochází k nadměrnému kácení lesů, vysadí jeden strom. Do projektu se přihlásilo několik českých kaváren, mj. brněnské Bistro Franz nebo pražský Můj šálek kávy a vinný bar VELTLIN. Celý seznam zúčastněných podniků najdete zde.


Česko pije z vodovodu


Jedním z partnerů Vody pro Kamerun je i celorepubliková kampaň Česko pije z vodovodu, která vznikla v roce 2010 v rámci enviromentální iniciativy snižovat emise spojené s produkcí, distribucí a likvidací nápojových obalů. Pití vody z vodovodu je nejen levnější, ale hlavně ekologičtější. Pokud vás téma zaujalo, mrkněte se na jejich oficiální stránky, kde najdete několik videí a článků.

Připravila Nikita Rybová
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit