Pojďte degustovat české pivní speciály

Pojďte degustovat české pivní speciály
sdílet:
První ročník Žižkovského pivobraní představí piva malých českých pivovarů.

Pivních festivalů je vždy v jarním a letním období nespočet a mnohdy je těžké si mezi nimi vybrat. Nás zaujalo Žižkovské pivobraní, které proběhne v pátek 8. a v sobotu 9. června v parku Parukářka na pražském Žižkově. Festival je výjimečný tím, že na něm najdete pouze produkci malých českých pivovarů, kterou většina pražských návštěvníků pravděpodobně ochutná poprvé. Z píp poteče třeba pivo výrobců Plzeňský pašák, Podskalská koza nebo Slepý krtek.

Od Žižkovského pivobraní nečekejte velkou pivní akci s umělohmotnými kelímky, ale kultivovanou degustaci ze třetinkových skleniček. Pořadatelé lákají nejen skutečné milovníky pivního moku, ale i abstinenty, kteří mohou ochutnat české limonády ze sortimentu malých výrobců. Pro rodiny s dětmi bude připraveno moderní dětské hřiště s nejdelší skluzavkou v Praze, dětské divadélko a výtvarné dílny. Festival obohatí vystoupení několika známých kapel, jako jsou Charlie Straight (známá i z říjnového Apetit pikniku), rockoví mistři Blue Effect v čele s Radimem Hladíkem, zpěvák Xindl X nebo legendární Hudba Praha.

V neděli 10. června na festival Žižkovské pivobraní naváže sběratelský Pivní bleší trh, který se koná na náměstí Jiřího z Poděbrad v místě farmářského tržiště.

Více o programu najdete na www.farmarsketrziste.cz.

Připravila Irena Vaňková
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit