Pražská náplavka přivítá farmářské trhy

sdílet:
V sobotu ráno si přivstaňte, vezměte košík a pohodlné boty a jděte si nakoupit na nábřeží Vltavy. Tuto sobotu se otevře farmářské tržiště Náplavka, v blízkosti Palackého náměstí. Tahákem tržiště mají být kromě sezonní zeleniny především čerstvé ryby, maso a sýry.

Vedle čerstvé zeleniny od pěstitelů z Polabí si můžete nakoupit už tuto sobotu české jahody, později přijdou na řadu třešně, višně a meruňky. Podle sezony se objeví i dýně, pórek a patison. Na své si přijdou milovníci uzenin a masa, kozích, ovčích a kravských sýrů z farem z jižních Čech, Vysočiny, ale i z Orlického podhůří.

Pekařství, květiny a čerstvé ryby z pstruhové farmy


Na trhu najdete také pekařství s tradičním i celozrnným řemeslným pečivem, sazenice a květiny. Pokud máte rádi čerstvé ryby, určitě vás potěší stánek s nabídkou ze pstruhové farmy. Seženete zde pstruha duhového a sivena amerického. Rybu můžete koupit jak živou, tak si ji můžete nechat připravit a vykostit na místě, podobně jako o Vánocích.

Nechce se vám vařit? Dejte si rybu na grilu.


K občerstvení a k ochutnání přímo na místě nabídne tržiště čerstvé ryby na grilu. Candáty, úhoře, pstruhy, kapry, kapří hranolky bude grilovat rybářství. Na jeho specialitách si pochutnávají už návštěvníci trhů na Kubáni. Nebude chybět také občerstvení jako káva, čaj, chlazené nápoje a další.

Tržiště provovozuje občanské sdružení Archetyp.

Kdy: Každou sobotu od 12. června 2010 od 9 do 16 hodin.

Kde: Mezi Palackého mostem a železničním mostem na Výtoni, Praha 2

Máte to na Náplavku daleko?


Podívejte se na náš seznam trhů nebo na web Nakupujte lokálně.
Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit