0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Retro v kuchyni Leporelo+ Restaurantu

Retro v kuchyni Leporelo+ Restaurantu
sdílet:
Brněnský Leporelo+ Restaurant připravil týden retrochutí a s nostalgií vzpomíná na hitovky socialistických závodních kuchyní a školních jídelen.

Tomu říkáme mít minulost na talíři! I když – ruku na srdce – v České republice pořád najdeme dostatek restaurací, které lahůdky socialistické kuchyně nabízejí jako vážně míněnou součást standardního menu. Leporelo+ Restaurant si pro tento týden do svého jídelníčku vybral signifikantní jídla československé minulosti. K nim přidá dekorace z umělých květin, nezbytné sklenice s ryskou a v pátek na Mezinárodní den žen také karafiát pro každou dámu. Akce Retro v kuchyni probíhá do neděle 10. března 2013. Leporelo+ Restaurant najdete v Brně na Malinovského náměstí a také na stránkách www.leporeloplus.cz.

Retro na talíři


V jídelním lístku restaurace na vás čeká pozapomenutý gothajský nářez s octem a cibulí i kaviárová vejce. Milovníci retrochutí nepřijdou ani o topinky s ďábelskou směsí sypané sýrem, katův šleh s bramboráčky nebo vepřové rizoto s hlávkovým salátem. Chybět nemohou ani hraběnčiny řezy, na které si recepty předávaly máma s dcerou, snacha s tchyní i sousedky při čekání u lékaře. My osobně sázíme na hit školních jídelen: buchtičky se šodó. A co vy? Vyrazíte do brněnské restaurace Leporelo+ ověřit, zda jejich retrojídla chutnají stejně jako kdysi? 
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?
  • Suroviny

V čem se liší černá mrkev od oranžové a co si z ní uvařit?

Na první pohled se může zdát, že černá mrkev je jen rozmar šlechtitelů zeleniny. Chutná téměř stejně jako ta oranžová, jen má možná o trochu zemitější chuť. Její největší výhodou je ale barva, která dokáže proměnit jídla v umělecký počin! ...
Škola vaření: chilli omáčka
  • Tipy a triky

Škola vaření: chilli omáčka

Tomu říkáme vášeň! Domácí chilli omáčka inspirovaná asijskou kuchyní vás roztetelí a dodá letnímu vaření říz.   ...

Obchod Apetit