0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Svátek plzeňských piv

Svátek plzeňských piv
sdílet:
V pátek 27. srpna se otevřou brány pivovaru Plzeňský Prazdroj a začne tradiční svátek plzeňských piv Pilsner Fest. Na dvou pódiích vystoupí více než dvě desítky kapel. Každý z návštěvníků může také přispět k překonání rekordu v hromadném přípitku.

Pivní specialityOslava piv Pilsner Urquell a Gambrinus bude probíhat ve znamení pivních specialit. „Speciálně pro Pilsner Fest jsme uvařili oba druhy piv, které budeme čepovat v nefiltrované a nepasterizované podobě. Cena bude stejná jako u běžně prodávaných variant,“ říká Vladimír Jurina, manažer korporátní značky.

Snad bez čekání – 160 pivních kohoutůCena piva bude 24 korun za Gambrinus Světlý a 30 korun za Pilsner Urquell. Na akci se bude točit i nealkoholický Birell, chybět nebudou ani pivní speciály Master. Pivo poteče z rekordního počtu výčepních kohoutů. Oproti loňskému roku jich organizátoři připravili třikrát více – celkem jich bude 160.

Pohlreich se vsadil s AndělemV pátek v půl osmé večer se odehraje pokus o překonání rekordu v hromadném přípitku. Stávající rekord z roku 2003 vytvořilo rovněž na Pilsner Festu 4956 připíjejících. Dramaturg festivalu Pavel Anděl věří, že rekord padne, zato Zdeněk Pohlreich, který v sobotu předvede kuchařskou show, je v tomto ohledu skeptický. Oba pánové proto uzavřeli sázku. Pokud rekord bude překonán, Zdeněk Pohlreich bude na Pilsner Festu čepovat pivo. Když ne, Pavel Anděl na oplátku něco dobrého uvaří a bude se muset vyrovnat s případnými Pohlreichovými komentáři na svůj kuchařský um.

Hudba a doprovodný programNa dvou pódiích pojmenovaných podle piv Pilsner Urquell a Gambrinus vystoupí ve dvou festivalových dnech celkem 25 kapel (například Support Lesbiens, J.A.R., Mig 21 nebo Děda Mládek Illegal Band). Doprovodný program nabízí nafukovací městečko Gambrinus, živé sochy, ukázky bednářských řemesel, prohlídky pivovaru včetně nově otevřeného Návštěvnického centra Gambrinus nebo golfový trenažér.

Oblečte se do barev PilsneruTi, kteří se rozhodnou přijít na Pilsner Fest v červeném nebo zeleném oblečení, tedy barvách značek Pilsner Urquell a Gambrinus, budou moci po oba dva dny na obou pódiích soutěžit a hlavní výhrou bude pivo na rok zdarma.

Co: Festival
Kdy: 27.-28.8.2010
Kde: pivovar Plzeňský Prazdroj, Plzeň
Za kolik: Vstupné zdarma
Info: www.pilsnerfest.cz

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků
  • Lidé a jídlo

Zimní Apetit piknik přilákal tisíce návštěvníků

Na začátku byla myšlenka setkat se s vámi, našimi čtenáři, nejen v létě, ale také v druhé polovině roku. Vychutnat si skvělé jídlo, popovídat si, nakoupit dárky, zkrátka si užít krásný den. Bude osvědčený letní recept fungovat i v zimě?...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
549 Kč
384 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč