0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tip na červen: Asado Argentino

Tip na červen: Asado Argentino
sdílet:
Atmosféra vášnivé Argentiny v Praze.

Začátek prvního letního měsíce nabídne temperamentní gastronomický zážitek. Ve středu 5. června se od 16 hodin na dvoře Pampas Marketu koná Asado Argentino. Kuchaři připraví argentinské speciality, ke kterým bezesporu patří empanadas, kterými je Argentina vyhlášená. Tyto lahodné taštičky plněné hovězím masem se v argentinských městech pečou a podávají na ulici, dostanete je jako předkrm v restauracích, bývají součástí party pohoštění a servírují se také jako hlavní chod. Přísady se mohou lišit podle provincií i rodinu od rodiny. Nejlepší jsou se šťavnatým argentinským hovězím, ale ochutnat můžete i vegetariánskou variantu se špenátem a vejcem anebo modrým sýrem.

Kromě taštiček empanadas připraví argentinští kuchaři také steaky z argentinského hovězího s omáčkou chimichurri či argentinskou klobásu choripan v čerstvé bagetce. Vše doplní, jak jinak než argentinská vína z vinařství Rutini a Altavista z Mendozy, Del Fin del Mundo z Patagonie a Bodega Calia z oblasti San Juan. Na akci nemůže chybět ani tango a živá latinskoamerická hudba.

Za vstup pro jednu osobu zaplatíte 490 Kč, cena zahrnuje po jednom kusu empanada, choripanu, argentinského steaku, dezertu a degustaci čtyř druhů vína.

Tip pro vás: Po celou dobu konání akce můžete nakoupit produkty ze sortimentu Pampas Marketu se slevou 25 % na vína a 10 % na delikatesy a maso. Více na www.pampasmarket.cz. Showroom najdete na adrese na Louži 1, Praha 10.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...

Obchod Apetit