0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na prodloužený víkend: 28. 9.–30. 9.

Tipy na prodloužený víkend: 28. 9.–30. 9.
sdílet:
Co přinese svatý Václav, patron vinařů, milovníkům dobrého jídla a pití ve sváteční prodloužený víkend? Rybářovy žně v Modré u Velehradu, Svatováclavské vinobraní, Maloúpskou vařečku, Šlapání hroznů dívčí nohou v Boršicích, Oskorušobraní na Travičné, Chilli Fest Smíchov, Husí slavnosti v Boskovicích, Slavnosti brambor v Bystřici nad Pernštejnem, Vegefest – Festival soběstatečnosti, Karlovarský Knedlík Fest, Hasta la Vista Summer Food Festival.

Rybářovy žně v Modré u Velehradu

28. 9., 9.00–17.00, Modrá u Velehradu, areál Živá voda

Vyzkoušet si rybářské vybavení, seznámit se s rybářskými pomůckami a činnostmi, jež patří k výlovu, ale hlavně ochutnat a nakoupit si kapří speciality můžete v expozici a biotopu Živá voda v Modré u Velehradu. Na děti čekají hry s rybníkářskou tematikou.

Vstup: vstupné do expozice a biotopu – základní 90 Kč, snížené 30 Kč, rodinné 200 Kč

 

Svatováclavské vinobraní

28. 9., 11.00–18.00, Praha, Pražský hrad – Villa Richter

Vína moravských vinařů, ale také unikátní víno z místní Svatováclavské vinice budete moci ochutnat na Svatováclavském vinobraní ve Ville Richter. K jídlu se budou podávat masa na grilu, sýry a klobásy.

Vstup: info na místě

 

Maloúpská vařečka

29. 9., od 11.00, Malá Úpa, Pomezní Boudy, parkoviště Celnice

Zasoutěžit si hned v několika disciplínách si můžete na krkonošském polévkovém festivalu Maloúpská vařečka. Pokud se můžete utlouct po borůvkových knedlících, máte šanci na vítězství v soutěži O největšího jedlíka, jsou-li vaší disciplínou ostré pokrmy, zabodujete v soutěži pojídání papriček O největšího ohniváka. Vrcholem ovšem bude soutěž o Nejlepší krkonošskou polévku. Ochutnávat a hlasovat můžete i vy, polévky bude posuzovat také odborná porota. Dále se těšte na krkonošské speciality, zábavný program pro děti a několik hudebních vystoupení.

Vstup: zdarma, ochutnávky polévek – prodej kuponů na místě

 

Šlapání hroznů dívčí nohou v Boršicích

29. 9., 14.00–20.00, Dvůr pod Starýma Horama v Boršicích

Zralé hrozny a bosé dívčí nožky se setkají v Boršicích. Stará vinařská technika získávání šťávy z hroznů ožije v Boršicích v penzionu Dvůr pod Starýma Horama. Kromě soutěže o nejlepší šlapačku se můžete těšit na degustaci moravských vín, burčák, cimbálovku a občerstvení.

Vstup: zdarma

 

Oskorušobraní na Travičné

29. 9., 13.00–18.00, Tvarožná Lhota, salaš Travičná

Už jste ochutnali oskeruše? Starobylý druh jeřabin, typický pro Slovácko, odkud však pomalu mizí, se používal do marmelád, kompotů či na pálenku. Dnes se zájem o oskeruši vrací, sázejí se nové stromky a pořádají se akce na její popularizaci. Na jednu se můžete vypravit i vy do Tvarožné Lhoty. Těšte se na ochutnávku dobrot z oskeruší, včetně výběrových oskerušovic, vyhlášení Královny oskeruší 2018, výstavu a ochutnávku netradičních nebo starých odrůd ovoce. Pokud zatoužíte si tento vzácný strom vysadit u sebe na zahradě, můžete na akci zakoupit stromky různých variant, původu i tvarů plodu (jablíčkové nebo hruštičkové) a poradit se o jejich pěstování přímo na místě v pomologické poradně.

Vstup: 30 Kč

 

Chilli Fest Smíchov

29. 9., 10.00–20.00, Praha, Smíchovská náplavka

Jen pro opravdu ostré hochy a dívky je soutěž, kterou lákají návštěvníky organizátoři Chilli Festu Smíchov. Chcete-li zkusit, co vydržíte, přihlaste se na pojídání chilli papriček v rozpálené sauně. Méně extrémní zkušenost vám nabídnou četné stánky s těmi nejpálivějšími světovými lahůdkami. Přijďte ochutnat džem, marmeládu, omáčku nebo burger, vše samozřejmě s chilli.

Vstup: 100 Kč, ke každé vstupence dárek

 

Husí slavnosti v Boskovicích

29. 9.–30. 9. sobota 10.30–18.00, neděle 11.00–17.00

Bohatý kulturní program, od divadelního představení přes koncerty populárních kapel až po vystoupení folklorních souborů vás čeká v Boskovicích. Největším lákadlem ovšem budou husy, jejichž proslulost bývala taková, že se odsud kdysi vozily až do Vídně. Vydejte se ochutnat husí menu do místních restaurací či doplnit zásoby husího sádla na jarmark v areálu zámku. Zámecký skleník se na víkend promění v obří restauraci a podávat se bude – co jiného než – pečínka z husy! Děti se zabaví v gastrodílně, potěší se pohledem na domácí zvířata nebo se mohou svézt na poníkovi.

Vstup: jednodenní 150 Kč, dvoudenní 200 Kč, děti do 10 let zdarma

 

Slavnosti brambor Bystřice nad Pernštejnem

29.–30. 9., 9.30–18.00, Bystřice nad Pernštejnem, Centrum Eden

Výstavu rozličných odrůd brambor s ochutnávkou, bramborovou cooking show, speciální várku prosného piva z místního minipivovaru, soutěž v pojídání bramborových šišek s mákem, country muziku, divadelní vystoupení nebo výstavu bramborového humoru pro vás připravili na Slavnosti brambor v Bystřici nad Pernštejnem. Kromě toho si na místě můžete koupit brambory od místních sedláků.

Vstup: 120 Kč, snížené 80 Kč, děti do 6 let zdarma

 

Vegefest – Festival soběstatečnosti

29.–30. 9., sobota 11.00–19.00, neděle 10.00–18.00, Praha, Vyšehrad – Staré purkrabství

V duchu soběstačnosti a konceptu zero waste se ponese osmý ročník vegetariánského a veganského festivalu Vegefest. Těšte se na lokální a bio produkty, zdravé vegetariánské a veganské občerstvení, přednášky a workshopy z oblasti permakultury, přírodního stavitelství, zdravého stravování, domácí výroby nebo osobního rozvoje.

Vstup: zdarma; příspěvek na organizaci festivalu formou nákupu bambusového příboru; semináře, přednášky a workshopy se hradí na místě přímo lektorům

 

Karlovarský Knedlík Fest

30. 9., od 11.00, Karlovy Vary, Becherplatz

Zabijačkové dobroty, koláče, preclíky a pivo Karel IV. pro vás přichystali v Karlových Varech na pátém Knedlík Festu. Chybět nebudou samozřejmě knedlíky všeho druhu, a pokud jste soutěživý typ můžete se stát Králem knedlíků, stačí když přinesete do soutěže svůj vlastní knedlík. Vyhodnocení proběhne mezi 12. a 14. hodinou, vyhlášení výsledků je naplánováno na 14.45. Vítěze čekají ceny!

Vstup: info na místě

 

Hasta la Vista Summer Food Festival

30. 9., od 10.00, Praha, Žluté lázně

Nejen tacos si můžete dát na festivalu, jímž se ve Žlutých lázních pomalu loučí s létem. Žhavé dny vám připomenou streetfoodové stánky s jídly ze zemí, kde panuje slunce. Vydejte se na břeh Vltavy za mexickou, karibskou, africkou nebo vietnamskou kuchyní. Děti se můžou těšit na Souboj korzárů.

Vstup: zdarma

Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout
  • Tipy a triky

Jak vybrat nejlepší olivový olej a co s ním podniknout

Olivovému oleji se připisují skvělé účinky jako dlouhověkost a zdraví. Je nedílnou součástí středomořské stravy, oblíbený je však po celém světě. Jaký typ olivového oleje si pořídit na salát, s kterým vařit a co znamenají názvy na etiketách...
5 jídel, která si domů raději neobjednávejte
  • Poradna

5 jídel, která si domů raději neobjednávejte

V uplynulých letech se s rozvážkovou službou jídla do domu doslova roztrhl pytel. Pokud i vy patříte mezi milovníky restauračního jídla v teple a klidu domova, možná vás zaujme našich pět tipů, čemu se ve verzi ‚s sebou‘ raději vyhnout. ...
Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!
  • Lidé a jídlo

Jambalaya, gumbo, beignets: Uvařte si menu z New Orleans!

Slavná kuchyně lousianského města New Orleans je výsledkem bohaté směsice kultur, které našly svůj domov podél řeky Mississippi. Projevuje se specifickými jídly, plnými vůní a barev. Připravit si je doma v českých podmínkách je překvapivě...
Jak na dokonalý vývar
  • Tipy a triky

Jak na dokonalý vývar

Vývar je dokonalou surovinou pro každou omáčku, polévku a velkou část dalších pokrmů. Je základem profesionálního i amatérského vaření. Jeho příprava zabere nějaký ten čas, ale můžete připravit velké množství a po dávkách ho zamrazit....

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč