0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 16.–17. 3. 2019

tour sv. patrika
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Tento víkend se můžete pomyslně přenést do Irska. Na několika místech České republiky se totiž rozjedou oslavy svátku svatého Patrika. A věřte, bude při nich veselo.  Pokud více než tvrdému alkoholu holdujete vínu, zamiřte na Moravu. Hned ve dvou vinařských obcích se konají akce pro příznivce tohoto ušlechtilého nápoje.  Dáváte-li přednost jídlu před pitím, našli jsme pro vás i jeden street food festival.

Tour svatého Patrika

16.–17. 3., Praha
Hlavním centrem oslav se stane Praha, kde se můžete těšit nejen na irské speciality, ale také na koncerty, vystoupení komiků a rozjařený zelený průvod. Oslavy potrvají celý víkend a s veselými Iry se můžete v Praze setkat hned na několika místech.

tour sv. patrika

Náplavka Street Food

16. 3., 10.00–18.00, Praha 5, Smíchovská náplava
Na levém břehu Vltavy si vychutnáte irské speciality u 60 streetfoodových stánků. Chybět nebudou ani ústřice – mimochodem jeden z luxusních irských vývozních artiků –, hamburgery, donaty a samozřejmě proslulá irská whiskey.

Velvet Comedy Show

16. 3., vystoupení komiků 15.00–18.00, další program ve večerních hodinách, Praha 7, Holešovická tržnice, Hala 17
Pořádnou porci irského humoru vám naloží pětice komiků v industriálním prostoru Holešovické tržnice, večer pak nastoupí hudebníci, DJové a kapely. K tomu vás čeká párování whiskey Jameson a piva Kosíř, které zraje v sudech právě po whiskey, a ochutnávka irské kávy.

 • Vstup: do Haly 17 a na večerní koncerty – zdarma, vystoupení komiků – 150 Kč
    

Kampus Hybernská a průvod pražskými ulicemi

17. 3. , 14.00–20.00, Praha, Hybernská ulice + centrum města
Irskou kulturu si užijete i v neděli, kdy si můžete v Kampusu Hybernská vyzkoušet rychlokurzy irštiny, poslechnout čtení irské literatury nebo hudební koncert. Odtud také vyjde průvod zeleně oděných Irů.

 • Trasu průvodu a všechna místa, kde se odehraje nehen výše popsaný program, ale i další akce, naleznete na mapce v úvodu článku.
    

Irský festival svatého Patrika v Třebíči

16. 3., 14.00–24.00, Třebíč, centrum města a Lucky‘s Original Irish Pub (zahájení + hudební program), Národní dům Třebíč
Pokud jste příznivci irské hudby, jídla i nápojů nepřijdete zkrátka ani v Těbíči. Tam se můžete vydat do průvodu v zeleném, poslechnout si koncerty tradiční i moderní irské hudby, vyzkoušet si irské tance a ochutnat irská jídla či se zúčastnit řízené degustace irské whiskey.

 • Vstup: 250 Kč, děti do 15 let zdarma

Pokud nejste tento víkend ani v Praze, ani v Třebíči, a přesto byste rádi připili svatému Patrikovi, jeho zelenému ostrovu a jeho hrdým obyvatelům, poohlédněte se, zda ve vašem okolí není irská hospoda: na oslavu jeho svátku vás čeká v mnoha irských pubech pod patronací známé značky irské whiskey zábavná hra o drobné ceny. Podrobnosti a seznam podniků hledejte zde.
  

Vinařské akce

Josefský košt

16. 3., 10.00–19.00, Moravský Krumlov, Orlovna Rakšice
Na výstava vín znojemské oblasti spojenou s degustací se můžete vydat do Moravského Krumlova. O dobrou náladu se od 15.00 postará cimbálová muzika, po celý den bude na místě i občerstvení.

 • Vstup: volná degustace – 300 Kč
    

Výstava vín Dolní Kounice

16. 3., 14.00–21.00, Dolní Kounice, zámecká sýpka

Ochutnat místní frankovku, která je nekorunovanou královnou zdejších vinic, ale i další vína z oblasti budete moci v Dolních Kounicích, kde spolek Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737 pořádá výstavu vín spojenou s degustací.

 • Vstup: info na místě
   

Street food

Depo Street Food Market

16. 3., 10.00–18.00, Plzeň, Preslova 14, Kreativní zóna Depo2015
Více než 30 prodejců pouličního občerstvení pro vás v Plzni připraví rozmanité dobroty. Těšte se na avokádové chlebíčky, čerstvě pražené oříšky, francouzské palačinky, hor dogy a hamburgery, sendviče, wrapy a polévky, vegetariánské a veganské chuťovky i hlavní jídla, cupcaky, zmrzlinu a domácí limonády, asijské speciality a spoustu a spoustu dalších lahůdek z celého světa.

 • Vstup: zdarma, parkování 20 Kč
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

KVÍZ: Štrúdl nebo závin?
 • Kvízy

KVÍZ: Štrúdl nebo závin?

Jablka můžete péct, zapékat, zavařovat i vařit, dusit nebo sušit. Upečete z nich výtečný jablečný koláč, štrúdl, perník nebo buchtu s jablky, připravíte skvělá povidla, přesnídávku či pyré. Použít je můžete jako náplň do sladkých knedlíků...
Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
 • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Omáčka, bez které to nejen o Velikonocích zkrátka nejde!

Omáčka, bez které to nejen o Velikonocích zkrátka nejde!

Některé suroviny mají v receptech nezastupitelné místo, pokud nechceme ztratit správnou konzistenci, chuť nebo aroma. Mezi takové nenahraditelné suroviny patří třeba majonéza. Připravené pokrmy dokáže povznést o několik levelů výš. Kolikrát...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč