Tipy na víkend 27.–28. 4.

Tipy na víkend 27.–28. 4.
sdílet:
Poslední dubnový víkend je na kulinární události bohatý. Vybrali jsme pro vás zajímavé akce, od velkých gastronomických festivalů přes bylinkový den až po turistický pochod se zastávkou v pivovaře.

Pochod krajinou barona Ringoffera

27. 4., od 9.30, trhy od 8.00, start nádraží Mirošovice – závěr Kamenice

Pěšky, na kole, odrážedle či koloběžce se můžete vydat na pochod v okolí Velkých Popovic. Jedno z občerstvovacích stanovišť bude i v tamním pivovaru, kde se budete moci posílit nejen pivem, ale i dobrotami z trhu. Dalšími zastávkami budou zámek Štiřín nebo hrobka rodiny Ringhofferů.

Vstup: info na místě

 

Gastro Brod Festival

27. 4., 10.00–19.00, Uherský Brod, louka za Muzeem

Odvážní mohou na festivalu pouličního jídla v Uherském Brodě ochutnat krokodýlí maso, hmyz či žabí stehýnka, pro méně dobrodružné jedlíky jsou připraveny klasické streetfoodové dobroty, jako jsou burgery, tapas, žebra, klobásky či palačinky.

Vstup: info na místě

 

Bylinkový den v NZM

27. 4., 10.00–17.00, Praha 7, Národní zemědělské muzeum

V oblaku vůní z aromatických bylin se můžete vznášet v Národním zemědělském muzeu. Čekají vás bylinné produkty, ale také přednášky o tom, jak založit a pěstovat bylinnou zahradu prospěšnou lidem i hmyzu, dále o léčivkách i rizicích spojených s jejich užíváním nebo workshopy, jak si vyrobit vlastní bylinnou kosmetiku. Na muzejním dvoře si navíc můžete zakoupit i sazenice bylin na balkon i zahradu a děti se mohou těšit na divadélko o čmelákovi.

Vstup: 150 Kč, snížené 50 Kč, děti do 140 cm zdarma

 

Olomoucký tvarůžkový festival

27.–28. 4., 10.00–18.00, Olomouc

Pokud jste ctitelé nezaměnitelně aromatických sýrů, vydejte se do Olomouce na Tvarůžkový festival. Těšte se na cooking show za účasti soutěžícího z televizního pořadu MasterChef Česko, ruku k dílu přiloží i primátor či známá herečka. Děti si zasoutěží o titul TvarůžkyChef, pobaví je žongléř, science show či divadelní pohádka. Dospělí si mohou zazpívat a zatančit s cimbálovkou a pochutnat si na tvarůžcích v mnoha podobách.

Vstup: info na místě

 

Garden Food Festival Ostrava

27.–28. 4., sobota 10.00–22.00, neděle 10.00–18.00, Ostrava, Slezkoostravský hrad

Bohatý program s kuchařskými show, včetně ukázky umu účastníků soutěže Masterchef i jejího porotce, michelinského kuchaře a ostravského rodáka Radka Kašpárka, 40 stánků bister, restaurací, barů, cukráren a kaváren a více než 20 stánků s rozličným občerstvením od místních drobných výrobců na vás čeká na velkém gastronomickém festivalu v Ostravě.

Vstup: základní 100 Kč, s kreditem 600, 1100 Kč v předprodeji, 150 Kč na místě, kredit na konzumaci od 25 Kč, děti do 140 cm zdarma

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit