Tipy na víkend 7.–8. 3. 2020

sdílet:
Druhý březnový víkend bude gastronomicky rozmanitý: Můžete se projíst světem od americké oslavy MDŽ přes českou zabijačku a mezinárodní polévkový festival až po pochoutky z legendárního Orient Expressu. Vše zapijte v jihočeském městě moravským vínem.

Oslava Dne žen v Hard Rock Cafe

3.–8. 3., 11.30–23.00, Praha 1, Dům u Rotta, Hard Rock Cafe

Když se řekne MDŽ, představíte si upocené funkcionáře v tesilu a hrst rudých karafiátů? Pokud jste z generace, která má tento svátek zafixovaný jako komunistické orgie, dejte mu druhou šanci a vypravte se na pravé americké pochoutky, které budou u příležitosti Mezinárodního dne žen servírovat v Hard Rock Cafe.

Vstup: info a rezervace 

 

Zabijačka v Našem Hostinci

7. 3., od 11.00, Poděbrady, Tyršova 25, Náš Hostinec

Tradiční zabijačku si vychutnáte v Poděbradech. Těšte se na jitrnice, tlačenku nebo kroupák, vychlazené pivo či pálenku.

Vstup: info na místě

 

Polívkování

7. 3., 10.00–18.00, Praha 5, Smíchovská náplavka

Vyrazte na food festival pod širým nebem ochutnat bramboračku, zelňačku, kulajdu, ruský boršč, mexické chipotle, malajskou laksu, francouzskou bouillabaisse, vietnamské pho, marockou hariru, japonský ramen a mnoho dalších polévek tuzemských i světových.

Vstup: Foodpass 50 Kč, děti do 12 let zdarma

 

Putování po táborských sklepích

7. 3., 11.00, Tábor, podzemí starého města

Táborský festival vína pokračuje a v sobotu se můžete vydat do spletitého podzemí husitského města, kde na vás v historických sklepích čekají Dunajovičtí vinaři, kteří vám představí víno z Březí u Mikulova a Dolních Dunajovic.

Vstup: 690 Kč, vstupenky k dostání zde 

 

Cesta Orient Expressem

7. 3., 17.00–23.00, Police nad Metují, Divadelní klub

Na kulturní a kulinární cestu po trase legendárního Orient Expressu vás zvou do restaurace Divadelní klub v Polici nad Metují. Pětichodové degustační menu skládající se z pokrmů národů, jejichž zeměmi vlak projížděl, doprovodí stylovými hity skupina Café Baret. O dobovou atmosféru konce krásného devatenáctého století nebude nouze.

Vstup: 380 Kč, rezervace 

Autor: Lucie Velek

Obchod Apetit