0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Týden kávy: Poznej svůj šálek kávy

ochutnávání kávy
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, jsou již v kavárenském Brně tradicí, na níž milovníci kávy již po šesté narazí od 1. do 7. října všude tam, kde voní káva.

 

Největší kávový festival v České republice opět nabídne vedle kávového a kulturního programu zapojených kaváren také speciální kávový program v hotelu Continental Brno, který se v první říjnový víkend stane centrem kávového dění.

Dispozice tohoto jedinečného architektonicky významného prostoru letos poprvé umožní koncentraci speciálního programu Týdne kávy do dvoudenních Trhů kávy, které celotýdenní kávový maraton v sobotu 1. a v neděli 2. října odstartují. S koupí vstupenky získá návštěvník po oba dva dny neomezenou konzumaci káv od více než dvaceti kávových značek. Zúčastnit se může dvaceti cuppingů pražíren, jedenácti přednášek včetně výstavy kávové technologie a má-li odvahu, také soutěže pro veřejnost v přípravě filtrované kávy.

kávovar

Kromě degustací, nákupu výběrové kávy a pomůcek k její přípravě nabídnou Trhy kávy jedinečnou příležitost nahlédnout baristům pod prsty během speciální Soutěže baristů Týdne kávy. Umění odvážných baristů ze zapojených brněnských kaváren ohodnotí Michal Křižka, Ondřej Hurtík, František Roháček, Zdenek Smrčka a Ivo Ptáčník. Vzácným členem poroty a hostem Týdne kávy bude Matt Chitharanjan, pražič a zakladatel úspěšné značky výběrové kávy z indického Dillí, který nám během své návštěvy přiblíží realitu indického světa kávy.

V programu si přijde na své skutečně každý, kdo má rád kávu a chce se o ní dozvědět více. Ať už jsou to profesionálové, znalci výběrové kávy a milovníci kávové kultury, nebo kávoví nadšenci, kteří se s kvalitní kávou a jejím příběhem teprve seznamují. Jedním z hlavních cílů festivalu je totiž kávová osvěta. Jejím letošním tématem je Káva jako služba. Jak vysvětluje Kateřina Eichlerová, koordinátorka festivalu: „Jsme přesvědčeni, že káva není jen o samotném nápoji a jeho přípravě, ale také o s tím spojené službě. Festivalovou pozornost tak letos věnujeme i servisu, který k dobré kávě patří.

Do letošního Týdne kávy se s netradičním převážně kávovým programem zapojilo 42 kaváren, kterým kvalitní příprava i servis kávy není rozhodně cizí. Jejich seznam spolu s podrobným programem najdete na webových stránkách festivalu www.tydenkavy.cz.

kavárna

Novinkou letošního ročníku je možnost zakoupení káv zúčastněných pražíren i po skončení Trhů kávy na informačním stánku v kavárně Kulturárium Café (Janáčkovo nám. 2a), kde si až do 7. října mohou zájemci koupit čerstvě upraženou kávu od pražíren Penerini coffee, Cafento, TROBICA, Fiftybeans, Laura Coffee, La Bohème Café, MyCoffeePack, Green Plantation, Nordbeans, Caffé Molinari a mnoha dalších.

Více informací na www.tydenkavy.cz nebo www.facebook.com/tydenkavycz.

Autor: kojzarova.m

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...
Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?
  • Lidé a jídlo

Víte, jak vypadaly socialistické kuchařky?

Kuchařky vždy byly oblíbeným knižním žánrem. V knihkupectvích najdeme širokou nabídku českých i zahraničních autorů a to i přes to, že receptů je plný internet. Do dnešní podoby se nějaký čas vyvíjely. Víte, jak vypadaly socialistické...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit