Týden kávy v Brně

sdílet:
Kouzlo kofeinové vzpruhy

Oslavy Mezinárodního dne kávy, který připadá na 1. října, se v Brně protáhnou na celý týden. Až do 7. října nabídnou brněnské i mimobrněnské kavárny, pražírny a obchody s kávou přednášky, výstavy, koncerty a speciální degustace. Letos se jich do Týdne kávy zapojí na osm desítek. Centrum oslav je na nádvoří Místodržitelského paláce. Součástí doprovodného programu Týdne kávy v Brně je i anketa, ve které si každý může najít svoji oblíbenou (brněnskou) kavárnu a podpořit ji hlasováním.


Příběh kávy v Brně


Moravská metropole je proslulá svojí rozvinutou kávovou kulturou. Není zde nouze o kavárny, které se orientují na alternativní přípravu kávy. V Brně sídlí také několik lokálních pražíren.

Brněnský Týden kávy je věnován celému příběhu fenomenální suroviny od jejího pěstování přes pražení až po způsob přípravy a její pití. Podniky, které se do akce zapojily, budou mít svá vlastní lákadla. Třeba v kavárně V Melounovém cukru představí každý den kávu z jiné zahraniční pražírny. Jiné podniky nabídnou například domácí kávové dezerty nebo pobaví věštěním z kávové sedliny. Kompletní program najdete na www.tydenkavy.cz.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit