0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

V restauraci jako na pláži aneb Hooters míří do Česka

Drink na pláži
ZDROJ: Unsplash.com
sdílet:

Po Burger Kingu, který otevřel svoji první restauraci v Česku v listopadu, se k nám chystá další americká síť restaurací. Své plány na otevření několika poboček oznámil řetězec Hooters, jehož poznávacím znamením jsou svůdně oblečené servírky. Licenci na provozování restaurací získala od americké firmy Hooters of America společnost Na Zdravi Ventures, kterou založilo šest Američanů a dva Češi – Vladislav Svoboda a Josef Vild.

U nás i na Slovensku hodlají během šesti let otevřít šest restaurací. „Obě země jsou známé láskou k pivu, hezkým ženám a zájmem o sportovní události, což je dělá ideálními trhy pro představení značky Hooters,“ uvedla společnost na svých webových stránkách. „Věříme, že Česká republika a Slovenská republika představují vynikající příležitost, a právě teď je ten pravý čas pro představení značky,“ dodal ředitel společnosti Na Zdravi Ventures Steven Parker.

Značka Hooters je charakteristická uvolněnou plážovou atmosférou a svým menu, které zahrnuje mořské plody, sendviče nebo kuřecí křidélka. První restaurace by měla návštěvníky přivítat v Praze koncem tohoto roku. „Od konkurence se hodláme odlišit představením sportbaru v americkém stylu a úrovní služeb, která přesáhne v Evropě obvyklou úroveň,“ dodala společnost v prohlášení. Mezi tyto služby počítá například přátelské uvítání, rychlou obsluhu nebo zdvořilý personál.

Obsluhu ostatně zajišťují takzvané Hooters Girls, dívky oděné ve sportovním tílku a běžeckých šortkách. Podle internetové encyklopedie Wikipedia řetězec je zaměřen na mužskou část populace a spoře oděné dívky jsou jeho hlavním tahákem. „Zákazník dostane pivo a křidélka na mnoha místech, ale Hooters Girls činí náš koncept jedinečným,“ stojí v základních pravidlech řetězce.

První restaurace sítě Hooters byla otevřena v roce 1983 ve floridském městě Clearwater. Nyní řetězec čítá více než 450 provozoven ve 43 státech USA a 26 dalších zemích. 

 
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit