0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyhrajte kuchařku vonící kávou

káva
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Vydejte se s klubem Apetit za tajemstvím kávových specialit. V nové soutěži můžete vyhrát kuchařku „Káva, putování za tajemstvím kávových specialit“, kterou připravila společnost Nescafé. V knize najdete na 70 převážně slaných receptů s kávou jako jednou z ingrediencí. Nechybějí však ani recepty na sladké dobroty a cestovatelské vyprávění Jorga Zorra, recepty totiž nasbíral v 18 státech světa, kde se pěstuje káva. 

Recepty pocházejí z Jižní Ameriky, Afriky a Asie, a tak kniha není pouze obyčejnou kuchařkou, ale zároveň i cestovatelskou reportáží plnou autentických zážitků a fotografií. „Čtenáři se přitom dozví i zajímavé informace o objevení a pěstování kávy jako takové. Vše je vsazeno do historického rámce, a tak má čtenář možnost spojit si významné milníky z historie kávy s historickými událostmi v Evropě,“ vysvětluje Hana Chybová, marketingová manažerka značky Nescafé.

Ingrediencí použitou ve všech receptech v kuchařce je rozpustná káva. Vzhledem k tomu, že Nescafé nabízí několik druhů této kávy, které se liší chutí, silou a aroma, je k receptům přiřazen vždy takový druh kávy, který odpovídá druhu pěstované kávy v dané oblasti. U receptů z Asie tak například převládají druhy s vyšším obsahem zrn robusty, jako je například Nescafé Italiano.

Recepty jsou rozděleny podle náročnosti a doby trvání přípravy jídel do tří kategorií – příprava do 30 minut, 1 hodinu a 1,5 hodiny. U každého receptu je rovněž označeno, jak je pokrm energeticky vydatný – vše symbolizují tři závaží – nejvíce kalorické jídlo = tři závaží, méně kalorické = dvě závaží a nejméně kalorický pokrm označuje jedno závaží. Více informací na www.nescafe.cz.

Kuchařku „Káva, putování za tajemstvím kávových specialit“ může vyhrát kterýkoliv člen klubu Apetit. Stačí se jen zúčastnit naší soutěže.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
  • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...
Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu
  • Tipy a triky

Chystej večer, snídej ráno: 5 nápadů na snídani v předstihu

Možná si ráno rádi přispíte, možná máte začátek svého dne rozpočítaný na vteřiny. Snídani ale odbýt nemusíte. I ve spěchu můžete dobře a plnohodnotně jíst, stačí se předem připravit. Lahodné smoothie, křupavé sendviče, báječné...

Obchod Apetit