0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyhrajte kuchařku vonící kávou

káva
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Vydejte se s klubem Apetit za tajemstvím kávových specialit. V nové soutěži můžete vyhrát kuchařku „Káva, putování za tajemstvím kávových specialit“, kterou připravila společnost Nescafé. V knize najdete na 70 převážně slaných receptů s kávou jako jednou z ingrediencí. Nechybějí však ani recepty na sladké dobroty a cestovatelské vyprávění Jorga Zorra, recepty totiž nasbíral v 18 státech světa, kde se pěstuje káva. 

Recepty pocházejí z Jižní Ameriky, Afriky a Asie, a tak kniha není pouze obyčejnou kuchařkou, ale zároveň i cestovatelskou reportáží plnou autentických zážitků a fotografií. „Čtenáři se přitom dozví i zajímavé informace o objevení a pěstování kávy jako takové. Vše je vsazeno do historického rámce, a tak má čtenář možnost spojit si významné milníky z historie kávy s historickými událostmi v Evropě,“ vysvětluje Hana Chybová, marketingová manažerka značky Nescafé.

Ingrediencí použitou ve všech receptech v kuchařce je rozpustná káva. Vzhledem k tomu, že Nescafé nabízí několik druhů této kávy, které se liší chutí, silou a aroma, je k receptům přiřazen vždy takový druh kávy, který odpovídá druhu pěstované kávy v dané oblasti. U receptů z Asie tak například převládají druhy s vyšším obsahem zrn robusty, jako je například Nescafé Italiano.

Recepty jsou rozděleny podle náročnosti a doby trvání přípravy jídel do tří kategorií – příprava do 30 minut, 1 hodinu a 1,5 hodiny. U každého receptu je rovněž označeno, jak je pokrm energeticky vydatný – vše symbolizují tři závaží – nejvíce kalorické jídlo = tři závaží, méně kalorické = dvě závaží a nejméně kalorický pokrm označuje jedno závaží. Více informací na www.nescafe.cz.

Kuchařku „Káva, putování za tajemstvím kávových specialit“ může vyhrát kterýkoliv člen klubu Apetit. Stačí se jen zúčastnit naší soutěže.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč