0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyrazte na první biodožínky do Plzně

Vyrazte na první biodožínky do Plzně
sdílet:
Kosmetika i potraviny v biokvalitě budou tuto neděli k mání na nádvoří a v restauraci pivovaru Purkmistr v Plzni. Jde o první biodožínky v Plzeňském kraji, tak si tuto premiéru rozhodně nenechte ujít.

Čeká na vás totiž nejen na dvacet výrobců a obchodníků s bioprodukty, ale i kuchařská show, přehlídka fair trade produktů, spousta ochutnávek a zajímavého povídání.
„Bude tu biomaso, biozelenina, biopivo, biovíno i biokosmetika. Soustředíme se na výrobky malých farem, které se v Německu nazývají Landesprodukte," řekl šéfkuchař restaurace Václav Pach a dodal, že v nabídce nebudou chybět ani rukodělné věci ze dřeva a oblečení z ovčí vlny. „Chceme oslavit úspěchy produktů ekologického zemědělství. Takový sortiment lidé na jednom místě nikde nekoupí,“ uvedl Tomáš Popp z osvětového a poradenského sdružení ENVIC, které spolu s firmou Excellent a pivovarem dožínky pořádá. Lidé podle Poppa vědí, co to jsou biopotraviny, ale řada z nich má zatím ostych. Potřebují vidět, že za nimi stojí lidé, kteří myslí na životní prostředí, dodal. Své fair trade produkty, například čokoládu a kávu, nabídne plzeňská firma Excellent.
V pravé poledne si nenechte ujít kuchařskou show šéfkuchař z plzeňské biojídelny Slunečnice. Ti, kteří se o bioproduktech chtějí dozvědět více, by se měli stavit na slovíčko s Lenkou Sehnalovou z Pro-bio ligy, která bude s návštěvníky besedovat například i o certifikaci bio do škol a školek. Máte-li ve spíži vymeteno a milujete poutavé vyprávěni, zajděte za ekologickým zemědělcem Jiřím Syrovátkou z farmy Chrámce. Dá vám ochutnat  sušené ovoce, džemy, mošty, dřeně i pálenku a určitě navrch přidá nejednu historku.
Biodožínky v Plzni podpořil Nadační fond Zelený poklad a jsou součástí projektu Nebojte se biopotravin. Sdružení chce opakovat dožínky každoročně. V případě většího zájmu využije příští rok Selskou náves před pivovarem.

Více se o Biodožínkách v Plzni dozvíte v sekci Akce & Kurzy.

Pokud nestihnete Biodožínky v Plzni, nezoufejte, příští víkend se konají v Nenačovicích u Berouna.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická
  • Zajímavosti

Jak se pěstuje vanilka vs jak se vyrábí ta syntetická

Vanilka je surovinou, kterou by bylo při přípravě krémových náplní, tvarohových dortů, pudinků a vanilkových rohlíčků škoda vynechat. Není snad krásnější sladká vůně, která se line z trouby. Často místo pravé vanilky používáme její náhražku...

Obchod Apetit