0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Za zlatem a kávou do Jílové

Za zlatem a kávou do Jílové
sdílet:
Udělejte si výlet do Jílové u Prahy, jednoho z nejvýznamnějších horních měst u nás. Leží uprostřed lesů, jen pouhé 3 kilometry od řeky Sázavy, do které se z Jílového táhly zlaté žíly. Až do 11. ledna se sem můžete vydat na výstavu vánočních ozdob, kdykoliv pak za Petrou Veselou, nejlepší českou baristkou.

Pokud jste ještě nebyli v Minci, začněte prohlídku Jílového právě zde. Dům v dolní části náměstí byl do roku 1420 sídlem horníhoúřadu v Jílovém, po husitských válkách, kdy dolování upadalo, se důmdostal do soukromých rukou a jeden čas jej vlastnil dokonce magistr Edward Kelley, dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Od roku 1958 v něm sídlímuzeum, které dnes nese název Regionální muzeum v Jílovém. Kroměstálých expozic (Tramping a příroda, Zlato v ČR, Z historie regionu) zde do 11. ledna probíhá již zmiňovaná výstava vánočních ozdob.

Odpočinout si od procházek a muzeí pak můžete v kavárně U Zlatéhokorálku (www.zlatykoralek.cz). Najdeteji přímo pod radniční věží a při troše štěstí vám voňavou kávuuvaří přímo majitelka Petra Veselá, nejlepší česká baristka,dvojnásobná vítězka soutěže o titul Mistr kávy a expertka v malování do capuccinové pěny.

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?
  • Jak na to

Jak připravit veganská míchaná „vajíčka“?

Stravujete se vegansky, ale nedokážete si představit snídani bez míchaných vajec? Ať už se snažíte omezovat příjem živočišných potravin nebo si jen chcete rozšířit jídelníček o nová jídla, tahle míchaná „vejce bez vajec“ prostě musíte...

Obchod Apetit