Zelené trhy v Praze

sdílet:
České, zdravé a bio. To přinášejí Zelené trhy na Kampu.

V redakci Apetitu si přejeme, aby farmářské trhy byly v každém městě, a každý tak mohl jíst lokální, čerstvé a zdravé potraviny od českých zemědělců a výrobců. Stejné přání mají i organizátoři Zelených trhů, které od 1. do 15. srpna najdete na pražské Kampě.

Po Pardubicích a Hradci Králové přijely Zelené stánky i do Prahy na Malou Stranu. Každý den zde můžete koupit čerstvé sýry, maso z ekofarem, zeleninu, ovoce, pečivo, víno z různých koutů Čech a Moravy, koření, byliny a to vše pouze v biokvalitě. Sortiment a dodavatele vybírá PRO-BIO Svaz ekologických zemědělců, který na trh nepustí výrobky, u nichž není jasně znám původ, ani necertifikované dodavatele.

Po celou dobu trhu můžete v Zeleném bistru ochutnat jídla z prodávaných produktů. Součástí akce je i doprovodný program. Pro nejmenší dětský koutek, který vypadá jako miniatura prodejního Zeleného stánku. Pro dospělé odborné přednášky a letní kino farmářů Bio Illusion. Připraveny jsou také koncerty.

Zelený trh je ojedinělý netypickými prodejními Zelenými stánky, které navrhlo designové Studio edit!. Mohou se skládat do různých řad, hvězd nebo kruhu a dotvářejí urbanistický koncept místa. Mimo dobu konání trhu slouží jako městská galerie, kde se prezentují sami farmáři a nebo místní umělci.

Od 10. do 12. srpna se na Zelených trzích potkáte i s Apetitem. Již brzy se o všem, co pro vás máme připraveno, dozvíte víc. Těšte se na rukavice na čištění zeleniny, které budeme rozdávat zdarma. Informace o trzích a celý program festivalu najdete na www.zelenetrhy.cz, www.pro-bio.cz nebo sledujte Facebook.

Připravila Irena Vaňková

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit