Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vyrazte na první biodožínky do Plzně

Vyrazte na první biodožínky do Plzně

Kosmetika i potraviny v biokvalitě budou tuto neděli k mání na nádvoří a v restauraci pivovaru Purkmistr v Plzni. Jde o první biodožínky v Plzeňském kraji, tak si tuto premiéru rozhodně nenechte ujít.
3. 9. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Čeká na vás totiž nejen na dvacet výrobců a obchodníků s bioprodukty, ale i kuchařská show, přehlídka fair trade produktů, spousta ochutnávek a zajímavého povídání.
„Bude tu biomaso, biozelenina, biopivo, biovíno i biokosmetika. Soustředíme se na výrobky malých farem, které se v Německu nazývají Landesprodukte," řekl šéfkuchař restaurace Václav Pach a dodal, že v nabídce nebudou chybět ani rukodělné věci ze dřeva a oblečení z ovčí vlny. „Chceme oslavit úspěchy produktů ekologického zemědělství. Takový sortiment lidé na jednom místě nikde nekoupí,“ uvedl Tomáš Popp z osvětového a poradenského sdružení ENVIC, které spolu s firmou Excellent a pivovarem dožínky pořádá. Lidé podle Poppa vědí, co to jsou biopotraviny, ale řada z nich má zatím ostych. Potřebují vidět, že za nimi stojí lidé, kteří myslí na životní prostředí, dodal. Své fair trade produkty, například čokoládu a kávu, nabídne plzeňská firma Excellent.
V pravé poledne si nenechte ujít kuchařskou show šéfkuchař z plzeňské biojídelny Slunečnice. Ti, kteří se o bioproduktech chtějí dozvědět více, by se měli stavit na slovíčko s Lenkou Sehnalovou z Pro-bio ligy, která bude s návštěvníky besedovat například i o certifikaci bio do škol a školek. Máte-li ve spíži vymeteno a milujete poutavé vyprávěni, zajděte za ekologickým zemědělcem Jiřím Syrovátkou z farmy Chrámce. Dá vám ochutnat  sušené ovoce, džemy, mošty, dřeně i pálenku a určitě navrch přidá nejednu historku.
Biodožínky v Plzni podpořil Nadační fond Zelený poklad a jsou součástí projektu Nebojte se biopotravin. Sdružení chce opakovat dožínky každoročně. V případě většího zájmu využije příští rok Selskou náves před pivovarem.

Více se o Biodožínkách v Plzni dozvíte v sekci Akce & Kurzy.

Pokud nestihnete Biodožínky v Plzni, nezoufejte, příští víkend se konají v Nenačovicích u Berouna.

Přidat komentář