Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Praha se chystá na pivní festival

Praha se chystá na pivní festival

V Letňanech se bude od 14. května konat III. ročník Českého pivního festivalu. Oproti loňskému roku je pro návštěvníky připravena řada novinek.
19. 4. 2010 | Autor: redakce Apetitu

K největším z nich bude bezesporu patřit ‚stan pivních profesionálů‘, kde budou mít návštěvníci možnost degustovat pěnivý mok pod dohledem odborných pivních sommeliérů. Budou zde také probíhat gastronomické akce typu ‚pivo a sýr‘ či ‚pivo a čokoláda‘. Stan pivních profesionálů bude rovněž jediným místem na festivalu s degustační nabídkou zahraničních piv.

Celkem se představí osmdesát značek čepovaných piv. Výrazně větší bude i nabídka zábavních atrakcí, zejména pro rodiny s dětmi.

Pro nedočkavce je připraveno Expresní pivo

Organizátoři se poučili z předešlých ročníků, a aby se předešlo dlouhému čekání na pivo v některých hodinách, připravili novinku. Jedná se o značky piv, které se v loňském roce nejvíce prodávaly a které letos budou nabízeny specializovaným personálem. V praxi to znamená, že část obsluhy bude roznášet výhradně tato piva, čímž se obslužnost výrazně zrychlí.

Metr piv

Mezi novinky letošního Českého pivního festivalu lze zařadit i metr piv, což je jedenáct klasických půllitrů piva v řadě. Při objednávce metru piv zaplatíte půllitrů pouze deset.

Nakuřovaná a svrchně kvašená piva

Před více než dvěma stoletími se slad sušil na přímém ohni, čímž se kouř přenesený do sladu projevil i v chuti výsledného piva. Vaření nakuřovaných piv se zachovalo v Bavorsku. Z této oblasti se na Českém pivním festivalu objeví na patnáct nakuřovaných piv rozličných pivních stylů.

Weizen – svrchně kvašené pšeničné pivo, které se u nás někdy mylně podává jako kvasnicové. Těšit se můžete na více než dvacet značek bavorských speciálů.

Český pivní festival Praha 2010
Kdy: 14.–30. května 2010
Kde: Letiště Letňany (vedle výstaviště PVA), Praha
Za kolik: Vstup zdarma
Přidat komentář