Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Květnové pivní festivaly

Květnové pivní festivaly

Pro fanoušky chmelového moku je v květnu připraveno několik velkých akcí. Vydat se můžete do Olomouce, Brna nebo Prahy.  
10. 5. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Olomouckou dostihovou dráhu zaplní stánky s výčepy


Pivo v areálu poteče proudem na tradičním pivním festivalu, kterého se zúčastní více než třicet pivovarů. Kromě známých značek budou mít návštěvníci možnost ochutnat piva z produkce malých regionálních pivovarů a různé pivní speciály.

Součástí programu jsou také koncerty hudebních skupin (např. Kryštof, Horkýže Slíže, No Name, Mig 21, Žlutý pes, Metalinda, Fleret či Turbo.)

Olomoucký pivní festival se bude konat od 12. do 15. května. Na dostihové dráze v městské části Lazce se uskuteční počtvrté.

Pivní festival v brněnské radnici


Obyvatelé a návštěvníci Brna si mohou dopřát ochutnávku zhruba dvaceti druhů piva od sedmi pivovarů skupiny K Brewery. Akce začíná 21. května. V minulosti se konala pod názvem Radniční dny s malými pivovary. Festival doprovodí sedm hudebních koncertů.


Český pivní festival


V pražských Letňanech probíhá Český pivní festival od 14. května. Celkem se představí osmdesát značek čepovaných piv. Zábava je připravena i pro rodiny s dětmi. Pivní gurmáni by určitě neměli minout ‚stan pivních profesionálů‘, kde budou mít návštěvníci možnost degustovat pěnivý mok pod dohledem odborných pivních sommeliérů.


Pivní gurmánství Prague Food Festivalu


Na spojení špičkové gastronomie a piva se mohou těšit i návštěvníci Prague Food Festivalu. Proběhne zde mimo jiné Mistrovství ČR v točení a servírování piva Stella Artois. Anebo se můžete vydat do Galerie pivního gurmánství. Festival probíhá od 28. do 30. května v Jižních zahradách Pražského hradu.

Přidat komentář