Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Biodožínky v Plzni navážou na farmářské trhy

Biodožínky v Plzni navážou na farmářské trhy

Přes dvacet výrobců a obchodníků s biopotravinami a biokosmetikou se představí na druhých biodožínkách v neděli 5. září v Plzni.
8. 7. 2010 | Autor: redakce Apetitu
„Bude tu biomaso, biozelenina, biopivo, biovíno i biokosmetika. Soustředíme se na výrobky malých farem, jež se v Německu nazývají Landesprodukte,“ řekl šéfkuchař restaurace Purkmistr Václav Pach. Sortiment doplní rukodělné předměty ze dřeva a oblečení vyrobené z biobavlny a ovčí vlny.

Přednášky a show kuchařů


Kromě prodeje jsou naplánovány přednášky o zdravém životním stylu, ekologii, biopotravinách a fair trade obchodování. Kuchaři předvedou, jak zdravě vařit z biopotravin. V restauraci Pivovarský dvůr se bude vařit biomenu pro celou rodinu.

Akci pořádá občanské sdružení ENVIC spolu s pivovarem Purkmistr, sdružením Fair Life a firmou Excellent, zabývající se spravedlivým obchodem na pomoc chudým Afričanům. Podpořil ji Nadační fond Zelený poklad, město Plzeň a ministerstvo životního prostředí.

Plzeňské farmářské trhy


Letošní biodožínky navazují na plzeňské farmářské trhy, které letos po desítkách let oživil ENVIC a restaurace Gondola, sesterská firma pivovaru Purkmistr.

Co:
Biodožínky
Kdy: 5. 9. 2010 od 10 do 18 hodin
Kde: Nádvoří a restaurace pivovaru Purkmistr, Plzeň

Přidat komentář