Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Apetit Cena čtenářů startuje!

A je to tady! Naši odborníci pro vás připravili na 170 výrobků, ze kterých právě vy vyberete ty nejlepší!
20. 8. 2010 | Autor: redakce Apetitu

Byla to neuvěřitelná podívaná: náš obrovský redakční stůl, u kterého se scházíme k poradám, nebyl pod nánosy potravin vidět. Byl po čtyři dny zavalen od kraje ke kraji mističkami s müsli, sušenkami a čokoládou, kalíšky vod, čajů, káv a olejů. Obdivovali jsme naše odborníky, kteří statečně ochutnávali, porovnávali a zapisovali své hodnocení. 
Pro laiky vypadá testování třeba zmrzlin nebo chipsů jako náramná zábava, ale věřte mi – po takovém ochutnávání máte sto chutí praštit sebou na gauč a kopnout do sebe panáka nebo pár tablet na žaludek či žlučník. A říkáte si, že už nikdy, nikdy, nikdy nebudete jíst. Přesto do toho jdete druhý den zas.

Takový plán pak vypadá takto: sladké cereálie, káva, margaríny, salámy, šunky, ovocné čaje a marmelády. S Darinkou, která má jinak testy na starosti, jsem pár takových ochutnávek podstoupila. Po marmeládách nebo bílých čokoládách jsme se všichni ocitli zmáčení studeným potem v hyperglykemii, po džusech volal o pomoc žaludek a po testu hořčic se nám kompletně všem houpal žaludek z párků, které jsme do hořčice namáčeli. 


Pana lahůdkáře Sváčeka by neobelstil ani James Bond, podle chuti a vzhledu perfektně poznal ohromnou spoustu výrobků. Skvělá novinářka Hana Večerková spolu s Janem Rosmusem zas trousila jakoby mimochodem neuvěřitelné znalosti o kategoriích šunky, povinných údajích na obale a podobně. A Roman Vaněk zas kořenil situaci vášnivými poznámkami a historkami z celého světa. 


Kamera točila, my zbožně poslouchali, jen produkční Veronika kmitala. Musela totiž oblepit na jeden a půl tisíce kelímků, mističek a kalíšků, hlídat přesypávání z koupeného balení do těch správně očíslovaných nádobek. Musela jak ostříž hlídat (hlavně pana Vaňka), aby se odborníci nedozvěděli výrobce, a nenechali se tak ovlivnit značkou. Honila všechny redaktorky, jestlipak už mají sepsané seznamy ingrediencí ke každé z 425 položek testu. Nakupováním jsme strávili 25 hodin čistého času, pomáhal každý, kdo měl ruce, nohy a nehořely mu zrovna termíny.

O likvidaci pozůstatku testů se zas přeochotně postarali kolegové z ostatních časopisů a oddělení našeho vydavatelství, budiž jim trávení lehké.

A teď je to, moji milí, jen na vás! Hlasujte na stránkách awards.apetitonline.cz o svých favoritech, dělejte si sami slepé degustace, a když se vám poštěstí, můžete vyhrát poukázky na nákup pomocníků do kuchyně od Tescomy.

Přidat komentář