Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Za zlatem a kávou do Jílové

Za zlatem a kávou do Jílové

Udělejte si výlet do Jílové u Prahy, jednoho z nejvýznamnějších horních měst u nás. Leží uprostřed lesů, jen pouhé 3 kilometry od řeky Sázavy, do které se z Jílového táhly zlaté žíly. Až do 11. ledna se sem můžete vydat na výstavu vánočních ozdob, kdykoliv pak za Petrou Veselou, nejlepší českou baristkou.
31. 12. 2008 | Autor: redakce Apetitu

Pokud jste ještě nebyli v Minci, začněte prohlídku Jílového právě zde. Dům v dolní části náměstí byl do roku 1420 sídlem horníhoúřadu v Jílovém, po husitských válkách, kdy dolování upadalo, se důmdostal do soukromých rukou a jeden čas jej vlastnil dokonce magistr Edward Kelley, dvorní alchymista císaře Rudolfa II. Od roku 1958 v něm sídlímuzeum, které dnes nese název Regionální muzeum v Jílovém. Kroměstálých expozic (Tramping a příroda, Zlato v ČR, Z historie regionu) zde do 11. ledna probíhá již zmiňovaná výstava vánočních ozdob.

Odpočinout si od procházek a muzeí pak můžete v kavárně U Zlatéhokorálku (www.zlatykoralek.cz). Najdeteji přímo pod radniční věží a při troše štěstí vám voňavou kávuuvaří přímo majitelka Petra Veselá, nejlepší česká baristka,dvojnásobná vítězka soutěže o titul Mistr kávy a expertka v malování do capuccinové pěny.

Přidat komentář