Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Oslaďte si krizi čokoládou!

Oslaďte si krizi čokoládou!

Někdo bojuje se stresem sportem, jiný čokoládou. Právě ta druhá skupina je pro výrobce sladkostí v dobách ekonomické krize klíčová. Zatímco ostatní výrobci potravin bedlivě sledují výsledky prodeje a čekají, kdy je celosvětová krize dožene, malí i velcí výrobci sladkostí spoléhají na to, že lidé budou i v nejistých časech nacházet ve sladkostech jakousi útěchu. Hlavně výrobci čokolády, kteří se strachovali dopadu recese na svoji živnost, si už ověřili, že záliba lidí ve sladkém je i v těžkých časech udrží spolehlivě nad vodou. Lidé totiž nacházejí ve sladkostech jakousi útěchu.
18. 2. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Čokoláda musí podle výrobců nejen dobře chutnat, ale také udělat člověku dobře. „Je to dvojí dárek,“ říká Stephen McDonnell, který kromě výroby čokolády řídí farmu na biomaso. „Nemyslím, že by lidé byli závislí třeba na hotdogu tak jako na čokoládě. Je snazší prodávat čokoládu než biomaso,“ řekl McDonnell. McDonnellova biočokoláda Kallari se vyrábí z kakaových bobů, které pěstují Kečuové v amazonské oblasti severního Ekvádoru. Za tři týdny prodal 40 000 čokolád, což je téměř čtvrtina jeho zásob.

Sladký kolotoč

Podobně dobře je na tom i americký čokoládový gigant Hershey Co., který vykazuje dokonce vyšší zisky, než čekal. Nad vodou se drží i malí výrobci. „Stejně jako jiné formy podnikání v Americe i my musíme bojovat za přežití,“ řekl Francis Schott, který nedávno otevřel se svým partnerem Markem Pascalem Restaurant Guys Chocolate. Podávají v ní ručně vyráběnou čokoládu s různými příchutěmi, například bergamotu nebo bezového květu. „Je to požitek, který si může dovolit hodně lidí,“ řekl Schott, který svým internetovým klientům dodává týdně až 150 krabic čokolády.

Recese nepostihla ani čokoládové konstrukce, které vyrábí již sedm let vždy u příležitosti svátku svatého Valentýna Laurent Richard, šéfkuchař z hotelu Ritz-Carlton na Manhattanu. Richard se inspiroval zábavním parkem na newyorském Coney Islandu a postavil tři masivní čokoládové stavební konstrukce. Jednou z nich je i horská dráha vážící 250 kilogramů, kterou museli sestavovat čtyři lidé. Nejprve se bál, že letos bude muset od svého zvyku upustit. „Na svatého Valentýna jsme ale měli vyprodáno,“ říká s potěšením.

Přidat komentář