Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Zneškodněte nespavost. Jídlem!

Půlnoc dávno odbila, ale vy se stále převalujte v posteli z boku na bok, hypnotizujete svítící číslice na budíku, po sté rovnáte polštář a odkopáváte peřinu. Dříve než se vypravíte do domácí lékárničky pro prášky na spaní, vyzkoušejte jeden z našich návodů.
14. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Nejjednodušší je samozřejmě začít prevencí. Pokud máte dlouhodobé problémy s nespavostí, rozhodně byste se měli vyvarovat nápojů obsahujících tein či kofein. Takže na černý čaj, kolu či kávu odpoledne raději zapomeňte. A stejné je to s těžkými jídly na noc. Pokud si kolem deváté večer dopřejete dvousetgramový steak z argentinského býčka, zaděláváte si na probdělou noc nebo minimálně na pěkně nepříjemné sny.

Skvělým všelékem nejen na nespavost, ale i na stres je avokádo – obsahuje minerály, které upravují tělesné funkce. Dejte si k večeři tyto výtečné avokádové lodičky, a budete spát jako nemluvně. Nespavost může být způsobena i nedostatkem hořčíku – tento problém vyřešíte, pokud si dopřejete hrst mandlí.

Banán jako zbraň proti nespavosti

Dalším obrovským pomocníkem s nespavostí jsou bylinné čaje. V lékárnách je k dostání mnoho směsí, které vám pomůžou do říše snů. Účinky meduňky jsou všeobecně známé, podobně ale působí i kořen kozlíku lékařského, divoký hlávkový salát, sporýš lékařský, šanta kočičí, fialka, mučenka a šišák bajkalský.

Méně zdravou, ale oblíbenou variantou, jak zvítězit nad nespavostí, je sklenka červeného vína před spaním (ale opravdu jen jedna!) či hrnek kakaa nebo jiný mléčný nápoj. V lidovém léčitelství se na nespavost doporučuje banán – vyzkoušejte naše osvědčené banánové smoothie, které již pomohlo nejednomu nespavci.

Přidat komentář