Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Chcete rozumět kávě? Přihlaste se na univerzitu!

Chcete rozumět kávě? Přihlaste se na univerzitu!

Praha má novou univerzitu. Poznáte ji snadno, voní totiž kávou. Profesionální baristé, majitelé kaváren i zvídaví nadšenci tak mohou v rámci některého z kurzů proniknout do tajů přípravy kávy. V univerzitních kurzech přednášejí odborníci i technici o všech aspektech cyklu: od pěstování k mletí, od pražení k přípravě. Kurzy jsou zaměřeny především na kvalitu přípravy kávy a na zvyšování znalostí o kávové kultuře.
24. 3. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Università del caffè, jejíž pražská pobočka byla slavnostně otevřena na konci minulého týdne, byla založena v roce 1999 v italském Terstu jako školicí centrum společnosti illy s cílem rozvíjet a šířit kulturu kávy a nabízet komplexní teoretickou i praktickou výuku. Pobočky Università del caffè dnes najdete i v Brazílii (São Paolo), Číně (Šanghaj), Egyptě (Káhira), Indii (Bangalore) či v Německu (Mnichov). V roce 2008 Università del caffè poskytla vzdělání zhruba 10 tisícům lidí z celého světa.

„V blízké budoucnosti plánujeme rozšíření nabídky kurzů také o kurz Vedení kavárny, který pomůže majitelům zefektivnit jejich provoz například zvýšením ziskovosti a zlepšením cashflow,“ řekl Petr Mrázek, ředitel společnosti Le Patio International, která kurzy organizuje a zároveň je výhradním distributorem kávy illy pro Českou republiku a Slovensko.

Kurzy budou probíhat na adrese Ernerova 659/31a Praha 8, Karlín. Cena kurzů pro klienty illy je 1650 Kč, pro ostatní 2750 Kč. Do konce června má každý účastník 30% slevu.

Více na www.unicaffe.cz

Přidat komentář