Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Vyhrajte Olivovou kuchařku

Vyhrajte Olivovou kuchařku

Apetit klub pro vás nachystal další soutěž. Tentokráte pro vás má nový přírůstek do vaší kulinářské knihovničky. Všichni víme, že olivy a olivový olej jsou zdravé, málokdo ale ví, jak jejich potenciálu co nejlépe využít. Olivy a olivové oleje navíc nabízejí nepřeberné možnosti využití nejen v kuchyni, ale i v kosmetice. V Olivové kuchařce, o kterou můžete nyní soutěžit, proto najdete mnoho receptů, praktických informací, a především rady a tipy.
29. 4. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Olivy a olivový olej obsahují mnoho látek prospěšných našemu zdraví: vitaminy A, D, K a antioxidant E, který přispívá k ochraně před stárnutím, nádorovými onemocněními a prospívá stavbě kostí, nenasycené mastné kyseliny, podporující vstřebávání živin a snižující hladinu cholesterolu.

Olivová kuchařka vám poradí, jak si vybrat olivový olej, jak s ním vařit, smažit, péct. Recepty vycházejí ze středomořské kuchyně, ale zjistíte, že s pomocí olivového oleje můžete připravit i typická středoevropská jídla. Nebojte se, že většinu ingrediencí v českých obchodech nenajdete, naopak! Důraz je totiž kladen na maximální použitelnost receptů a dostupnost ingrediencí v českých podmínkách. Recepty mají spočítánu energetickou hodnotu a obsah cholesterolu.

Zajímavá je také kapitola o tom, jak s pomocí olivového oleje účinně bojovat proti zdravotním potížím, jak se s ním probudit do krásy a k čemu všemu jej můžete v domácnosti využít.

Než soutěž skončí a vy se budete moci radovat z nové kuchařky, máme pro vís pár dobrých rad: Nejjednodušší a také nejspolehlivější rada, jak vybrat ten nejlepší olivový olej, zní: „Nebojte se ho ochutnat!“

Vždy kupujte raději olivy ve sklenicích nebo plechovkách. V pevném obalu je jim lépe než v pytlíku, v němž se snadno potlučou a pomačkají.

Používejte jen kvalitní oleje. Bývají sice o něco dražší než zcela obyčejné oleje, ovšem výsledná chuť pokrmu a spokojení strávníci jsou pro každého kuchaře tou nejlepší odměnou! Naše babičky měly dobré úsloví: „Nejsem tak bohatá, abych mohla kupovat laciné věci.“

Více informací a ukázky z knihy na www.smartpress.cz, soutěžit o Olivovou kuchařku můžete v sekci Soutěže Apetit klubu.

Přidat komentář