Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Info ikona

Jak se slaví v zahraničí?

Jak to možná bude vypadat, pokud si vás vaši zahraniční přátelé pozvou domů, abyste si s nimi vyhodili z kopýtka?
24. 5. 2009 | Autor: redakce Apetitu

Amerika

Američané zbožňují grilování a většina z nich považuje ‚barbecue‘ za typicky americké jídlo. Takže pokud jste pozvaní na party a počasí to umožňuje, určitě se bude grilovat. Jedničkou je vepřové – Američané si potrpí především na steaky a žebírka. Nepohrdnou ale ani hovězím nebo kuřecími křidélky. K masu si dávají salát coleslaw, fazole a samozřejmě hranolky. Na party nebude chybět pivo, které je však většinou slabší, než jsme zvyklí. Nezapomeňte se zeptat, máte-li něco donést. Na některých gardenparty totiž bývá zvykem, že každý z pozvaných hostů donese něco k snědku. A není větší trapas než přijít s prázdnou.

Německo

Pokud jste pozvaní na domácí party v Německu, je slušností sebou kromě pití vzít i nějaké to jídlo. Organizátorům se většinou nechce příliš vyvářet, takže na stole najdete hlavně brambůrky, olivy, zeleninový salát a samozřejmě gumové medvídky (Němci je milují). Nabídka občerstvení se různí podle toho, nakolik jsou známí majitele (či majitelé sami) schopni něco uvařit a vzít to s sebou. Pivo je nezbytností, většinou se kupuje soudek.

Rusko

V Rusku vás na večírku čeká nespoutané veselí a hlavně spousta tvrdého alkoholu, který stejně nakonec dojde a bude se muset jít dokoupit. Co ale nedojde, je jídlo, hosté si je dokonce často odnášejí jako výslužku. Většinou nechybějí osvědčené lahůdky ruské kuchyně jako pelměně (plněné těstoviny), pirožky (plněné taštičky), bliny (lívance) a zakuski (nakládaná zelenina či houby).

Přidat komentář