Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Jak se vaří Itálie s Apetitem?

V Gastrostudiu Národního zemědělského muzea proběhl v úterý 15. května další kurz vaření pro čtenáře Apetitu, kteří vyhráli soutěž. Tentokrát se vařilo pod vedením zkušeného šéfkuchaře Martina Svatka.
17. 5. 2018 | Autor: redakce Apetitu

Slunný jih na talíři

Do tajů elegantní italské kuchyně zasvětil výherce naší soutěže oblíbený šéfkuchař Martin Svatek, který momentálně působí jako F&B manager a šéfkuchař v táborském hotelu Nautilus. Je také členem národního týmu kuchařů a cukrářů České republiky pracujícího pod záštitou AKC ČR. Mediálním partnerem českého národního týmu je Apetit. Italské menu zvolil zcela záměrně. Z mého pohledu je italská kuchyně velice atraktivní, přátelská a čistá. Každé jídlo se skládá jen z několika surovin, a přesto z nich vznikne veliké kulinářské dílo," prozrazuje Martin.

Podvečerní lekce se opět odehrála v Gastrostudiu Národního zemědělského muzea. Během 3 hodin se čtenáři naučili připravit dokonale dochucené krevety, upéct skvělou šťavnatou rybu v solné krustě, uvařit pravé italské risotto a celou večeři zakončili nezapomenutelným dezertem v podobě tvarohových nočků s čerstvými malinami a hedvábně jemným žloutkovým krémem zapečeným flambovací pistolí.

 

Menu:

  • Krevety s rajčaty a bazalkou
  • Parmazánové rizoto se sýrovou oplatkou
  • Ryba v solné krustě
  • Tvarohové noky s malinami a sabayone

 

 

Kde jsme vařili:

Nově zrekonstruované Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné (Kostelní 44, Praha 7). Kurz proběhl v unikátní expozici Gastronomie, která se skládá ze dvou částí: Dětské gastronomické herny Gastrostudia. V této moderně vybavené profesionální kuchyni Národní zemědělské muzeum pořádá pod hlavičkou Kulinářského institutu Marie Sandtnerové kurzy vaření pro veřejnost zaměřené nejen na tradiční českou kuchyni. Od listopadu jsou v prodeji i dárkové poukazy na tyto jedinečné kurzy vaření. Více informací najdete na www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/kurzy-vareni nebo na kontaktním e-mailu kurzyvareni@nzm.cz. V Gastrostudiu také trénují zástupci Asociace kuchařů a cukrářů ČR na tuzemské i zahraniční soutěže.

Přidat komentář