Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

Tipy na víkend 14. 9.–15. 9.

Gastroakcemi nabitý víkend vás čeká od pátku 13. do neděle 15. září.
12. 9. 2019 | Autor: redakce Apetitu

Vorařský den

14. 9., 9.00–17.00, Hluboká nad Vltavou, NZM, zámek Ohrada

S historií plavení dřeva po Vltavě se můžete názorně seznámit během Vorařského dne na loveckém zámku Ohrada v jižních Čechách. V jedné z poboček Národního zemědělského muzea se těšte na ukázky tradičních technik a řemesel či občerstvení v podobě vorařského guláše nebo plaveckých buchet.

Vstup: vstupné do muzea – plné 110 Kč, snížené 70–80 Kč, rodinné 290 Kč, informace o případném zvýšení po čas akce na místě

 

Poznej svého farmáře

14. 9., 10.00–16.00, Dolní Lutyně, farma Bezdínek

Na exkurzi na farmu se vydejte tentokrát v Moravskoslezském kraji. Díky projektu Ministerstva zemědělství Poznej svého farmáře můžete každý měsíc navštívit vybraný statek. V září je to Farma Bezdínek, kde pěstují po celý rok zeleninu bez pesticidů. Na programu bude přednáška o zdravé výživě, prohlídka s výkladem, kuchařská show a vystoupení zeleninového kouzelníka.

Vstup: zdarma, seznam farem a data dalších prohlídek najdete zde

 

Festival Sýr Mikulov

14. 9.–15. 9., sobota 10.00–18.00, neděle 9.00–14.00, Mikulov, centrum

Vše o sýru zjistíte v Mikulově. Festival zaměřený na malovýrobce nabídne sýrařskou tržnici, řemeslné pečivo, pivo z místního mikropivovaru a víno z lokálních vinohradů, cimbálovou muziku nebo ruční stloukání másla za zpěvu tetiček z Ježova a ukázku tahání sýrových nití. U stánku VOŠP a SPŠ mlékárenská Kroměříž pro vás připravili minikurzy výroby sýrů a smyslové testování. Součástí festivalu je i vyhlášení Národní soutěže sýrařů a ochutnávky bioproduktů u stánku svazu Pro Bio.

Vstup: zdarma

 

Chillifest

14. 9., 9.00–19.00, Břeclav, areál SVK

Ten, kdo to rád ostré, si v sobotu přijde na své v Břeclavi. Čeká vás soutěž ve vaření jídel s chilli, nespočet ochutnávek, tržiště s chilli polotovary a výrobky nebo soutěž v pojídání chilli papriček. Chybět nebude ani hudba.

Vstup: info na místě

 

Street Food Festival

15. 9., 10.00–18.00, Praha 7 Holešovice, prostranství před Cross

Pokud jste fanoušci pouličního občerstvení ze všech koutů světa, zamiřte v Praze do Holešovic. Poke, bowls, dim sum knedlíčky, ramen, ale také brambráky, burgery, slidery, mexickou kuchyni, hranolky, saláty, curry, výběrovou kávu, svěží víno nebo speciality z avokáda a čerstvé mořské plody – to všechno nabízí velká verze oblíbených pravidelných nedělních streetfoodových akcí.

Vstup: zdarma

 

Kam za vínem

Září je měsíc vinobraní, a tak se druhý zářijový víkend můžete vypravit na mnoho akcí spojených s vínem. Ať už je to oslava burčáku, tradiční vinobraní, návštěva otevřených sklepů či festival prosecca milovníci jiskřivého moku mají tuto sobotu a neděli z čeho vybírat. Možnosti, kam se vydat, najdete v seznamu níže.

Velkopavlovické vinobraní

13.–14. 9., Velké Pavlovice, více zde

Znojemské historické vinobraní

13.–15. 9., Znojmo, více zde 

Vinohradské vinobraní

13.–14. 9., Praha Vinohrady, více zde 

Dunajovické vinobraní

14. 9., Dolní Dunajovice, více zde 

Po kobylských uličkách za burčákem

14. 9., Kobylí, více zde 

Vinobraní Moravská Nová Ves

14. 9., Moravská Nová Ves, více zde 

Den otevřených sklepů Novosedly

14. 9., Novosedly, více zde 

Svátek vína Hodonín

14. 9., Hodonín, více zde 

Vinobraní svaté Kláry

14.–15. 9., Praha Troja, více zde 

Prosecco & Food Festival

14.–15. 9., Praha Podolí, více zde 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Přidat komentář