0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Tipy na víkend 14. 9.–15. 9.

Tipy na víkend 14. 9.–15. 9.
sdílet:

Gastroakcemi nabitý víkend vás čeká od pátku 13. do neděle 15. září.

 

historická foto

Vorařský den

14. 9., 9.00–17.00, Hluboká nad Vltavou, NZM, zámek Ohrada
S historií plavení dřeva po Vltavě se můžete názorně seznámit během Vorařského dne na loveckém zámku Ohrada v jižních Čechách. V jedné z poboček Národního zemědělského muzea se těšte na ukázky tradičních technik a řemesel či občerstvení v podobě vorařského guláše nebo plaveckých buchet.

 • Vstup: vstupné do muzea – plné 110 Kč, snížené 70–80 Kč, rodinné 290 Kč, informace o případném zvýšení po čas akce na místě
    

Poznej svého farmáře

14. 9., 10.00–16.00, Dolní Lutyně, farma Bezdínek
Na exkurzi na farmu se vydejte tentokrát v Moravskoslezském kraji. Díky projektu Ministerstva zemědělství Poznej svého farmáře můžete každý měsíc navštívit vybraný statek. V září je to Farma Bezdínek, kde pěstují po celý rok zeleninu bez pesticidů. Na programu bude přednáška o zdravé výživě, prohlídka s výkladem, kuchařská show a vystoupení zeleninového kouzelníka.

 • Vstup: zdarma, seznam farem a data dalších prohlídek najdete zde
     

Festival Sýr Mikulov

14. 9.–15. 9., sobota 10.00–18.00, neděle 9.00–14.00, Mikulov, centrum
Vše o sýru zjistíte v Mikulově. Festival zaměřený na malovýrobce nabídne sýrařskou tržnici, řemeslné pečivo, pivo z místního mikropivovaru a víno z lokálních vinohradů, cimbálovou muziku nebo ruční stloukání másla za zpěvu tetiček z Ježova a ukázku tahání sýrových nití. U stánku VOŠP a SPŠ mlékárenská Kroměříž pro vás připravili minikurzy výroby sýrů a smyslové testování. Součástí festivalu je i vyhlášení Národní soutěže sýrařů a ochutnávky bioproduktů u stánku svazu Pro Bio.

 • Vstup: zdarma
     

Chillifest

14. 9., 9.00–19.00, Břeclav, areál SVK
Ten, kdo to rád ostré, si v sobotu přijde na své v Břeclavi. Čeká vás soutěž ve vaření jídel s chilli, nespočet ochutnávek, tržiště s chilli polotovary a výrobky nebo soutěž v pojídání chilli papriček. Chybět nebude ani hudba.

 • Vstup: info na místě
     

food festival

Street Food Festival

15. 9., 10.00–18.00, Praha 7 Holešovice, prostranství před Cross
Pokud jste fanoušci pouličního občerstvení ze všech koutů světa, zamiřte v Praze do Holešovic. Poke, bowls, dim sum knedlíčky, ramen, ale také brambráky, burgery, slidery, mexickou kuchyni, hranolky, saláty, curry, výběrovou kávu, svěží víno nebo speciality z avokáda a čerstvé mořské plody – to všechno nabízí velká verze oblíbených pravidelných nedělních streetfoodových akcí.

 • Vstup: zdarma
    

ochutnávání vína

Kam za vínem

Září je měsíc vinobraní, a tak se druhý zářijový víkend můžete vypravit na mnoho akcí spojených s vínem. Ať už je to oslava burčáku, tradiční vinobraní, návštěva otevřených sklepů či festival prosecca milovníci jiskřivého moku mají tuto sobotu a neděli z čeho vybírat. Možnosti, kam se vydat, najdete v seznamu níže.

 • Velkopavlovické vinobraní 13.–14. 9., Velké Pavlovice, více zde
 • Znojemské historické vinobraní 13.–15. 9., Znojmo, více zde 
 • Vinohradské vinobraní 13.–14. 9., Praha Vinohrady, více zde 
 • Dunajovické vinobraní 14. 9., Dolní Dunajovice, více zde 
 • Po kobylských uličkách za burčákem 14. 9., Kobylí, více zde 
 • Vinobraní Moravská Nová Ves 14. 9., Moravská Nová Ves, více zde 
 • Den otevřených sklepů Novosedly 14. 9., Novosedly, více zde 
 • Svátek vína Hodonín 14. 9., Hodonín, více zde 
 • Vinobraní svaté Kláry 14.–15. 9., Praha Troja, více zde 
 • Prosecco & Food Festival 14.–15. 9., Praha Podolí, více zde 
Autor: Lucie Velek

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...
Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle
 • Tipy redakce

Skoro bez vaření: 5 tipů na obědy do práce ve skle

Máme pro vás efektní recepty na jídla, která si můžete vzít s sebou do práce. Co je na nich nejlepší? Nevyžadují žádné zdlouhavé vaření předem, jednoduše navrstvíte vybrané suroviny a celou přípravu dokončíte, až v práci dostanete hlad. ...
Jak připravit pravé italské tiramisu?
 • Tipy a triky

Jak připravit pravé italské tiramisu?

Připravte si domácí tiramisu jako z italské cukrárny: lehké, smetanově krémové, vonící kávou… Podělíme se s vámi o rady, tipy i recepty, aby vás svou chutí autentický a božský dezert přenesl až do Itálie. ...

Obchod Apetit