0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Omáčka, bez které to nejen o Velikonocích zkrátka nejde!

AD
majonéza
ZDROJ: Hellmann's
sdílet:

Některé suroviny mají v receptech nezastupitelné místo, pokud nechceme ztratit správnou konzistenci, chuť nebo aroma. Mezi takové nenahraditelné suroviny patří třeba majonéza. Připravené pokrmy dokáže povznést o několik levelů výš. Kolikrát ale skončila tato s láskou připravená omáčka v odpadkovém koši? 

Měření

Jak jistě dobře víte, právě majonézu můžete připravit na tisíc způsobů díky různým druhům koření či bylinkám. Základ ale bývá vždy stejný – tedy žloutek nebo celé vejce, olej a další přísady. Pokud si ji připravujete doma, pravděpodobně budete mít tendenci jí připravit velké množství. Vzhledem k tomu, že domácí verze této nejoblíbenější omáčky na světě, má kratší dobu trvanlivosti, často skončí tak, že ji prostě vyhodíte. A to je obrovská škoda. Sáhněte po majonéze značky Hellmann's. Odpadne vám čas přípravy a co se týče chuti, určitě budete spokojeni.

Skryt pre seznam
Zeleninový wrap
ZDROJ: Hellmann's
Skryt pre seznam

Méně opravdu znamená více!

Značka Hellmann‘s stojí na straně jídla – sází na kvalitní a udržitelně získávané suroviny a zároveň se snaží bojovat proti plýtvání jídlem. Značka věří v méně zbytků a více chuti. Upravte letos svůj jídelníček o recepty z kvalitních potravin, které zúročíte do posledního kousku. Odlehčíte svému tělu, ale ve finále i své peněžence a naší planetě.

Zkuste na to myslet i při chystání velikonočního pohoštění. Zkuste třeba krémovou omáčku či salát ze zbytků zeleniny se lžící tatarské omáčky. Přidejte porci majonézy Hellmann‘s, která je vyrobená z nejkvalitnějších surovin z udržitelných zdrojů, do vaší oblíbené vajíčkové pomazánky. Nebo ji přidejte do těsta na velikonočního beránka, bude chutnat neuvěřitelně! Používání vajec výhradně z volného chovu je na chuti i kvalitě zkrátka znát, proto je najdete i ve složení omáček značky Hellmann‘s.

Skryt pre seznam
Vegan mayo
ZDROJ: Hellmann's
Skryt pre seznam

Zdravěji, úsporněji a s lehkostí

Také s přicházejícím jarem máte daleko větší chuť na zdravější jídla? Zkuste Salátovou omáčku Hellmann‘s nebo Veganskou tatarskou omáčku Hellmann‘s, které obsahují kvalitní řepkový olej. Ten je vhodným zdrojem polynenasycených mastných kyselin omega-3.

Pokud chcete příchod jara využít ke kvalitnějšímu a lehčímu stravování, vařte co nejvíce doma a omezte návštěvy restaurací. Jen tak si pohlídáte kvalitu všech surovin, které sníte. Přistihli jste se, že se vám doma poslední dobou vařit nechce? Nejste v tom sami. Z nedávné studie totiž vyplynulo, že se Češi potýkají s nedostatkem inspirace k vaření.

Značka proto posílila svou aktivitu na webové platformě receptynakazdyden.cz. Tam začátečníci i zkušenější milovníci vaření najdou velké množství receptů všech úrovní náročnosti, včetně tipů na boj proti plýtvání potravinami.

Skryt pre seznam
veganská majonéza
ZDROJ: Hellmann's
Skryt pre seznam

A jak jsme na tom aktuálně s plýtváním jídlem?

Na jednu stranu můžeme jásat. Data z nového průzkumu společnosti IPSOS z ledna 2023, vytvořeného jako součást projektu proti plýtvání potravinami a lednicové slepotě pro značku Hellmann's, ukazují, že plýtvání potravinami v domácnostech klesá – 81 % Čechů tvrdí, že nikdy nebo jen velmi sporadicky vyhazuje potraviny stále vhodné ke konzumaci. Může za to mimo jiné větší tolerance ke konzumaci potravin po datu spotřeby a minimální trvanlivosti.

Lednicovou slepotu označilo jako závažný problém 68 % respondentů. Tu jako příčinu nezužitkování potravin vnímá stále více lidí. Co to vlastně je? Jde o fenomén přehlížení potravin, které upozaďujeme před snězením jiných. Ať už jde o ty, které jsou již připravené ke konzumaci, nebo jsou v porovnání se zbylým obsahem lednice méně přitažlivé, jsou nakonec přehlíženy tak dlouho, až se zkazí a musí se vyhodit. Dvě třetiny obyvatel navíc při vyhazování potravin cítí vinu kvůli zbytečně promrhaným penězům.

Skryt pre seznam
Autor: Komerční sdělení

Apetit magazín

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso
  • Tipy redakce

Představujeme novou kuchařku z edice Apetit: Mleté maso

První novou kuchařkou roku 2023 je kniha Mleté maso. Novinka z edice Apetit vychází už v únoru a jak název napovídá, je věnována všestrannému využití jedné z velmi oblíbených surovin – mletého masa. ...
AD
Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů
  • Soutěže

Soutěž Vaříme s Rio Mare: Inspirace od oblíbených food blogerů

Každý březnový den můžete vyhrát předplatné časopisu Apetit a balíček plný výrobků Rio Mare! Co pro výhru udělat? Vařit s tuňákem! Další soutěže pro vás chystají i čtyři oblíbení food blogeři. Ti si pro vás spolu s Rio Mare připravili i...

Obchod Apetit

Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč
Dostupný
549 Kč
439 Kč
Dostupný
399 Kč
279 Kč
Dostupný
399 Kč
319 Kč