0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Vyhrajte vstupenky na kurz vaření s Apetitem!

předkrm
ZDROJ: Archiv
sdílet:

Milujeme vaření a víme, že vy, naši čtenáři, také. Tak pojďme vařit společně! Na výhru dvou vstupenek na kurz, který se koná v pondělí 20. 11. v 17 hodin v prostoru Gastrostudia Národního zemědělského muzea, se může těšit pět z vás (hrajeme tedy o 5x2 vstupenky). (Soutěž byla ukončena.)

  šéfkuchař jan horký

  Historicky první kurz vaření s Apetitem povede zkušený šéfkuchař Jan Horký, který se pyšní titulem Kuchař roku 2017. Je také kapitánem národního týmu kuchařů a cukrářů České republiky pracujícího pod záštitou AKC ČR. Mediálním partnerem českého národního týmu je Apetit. 

  Tématem kurzu bude kuchyně dětství a původní kuchyně první republiky.

  Sám Honza o svém menu říká: 

  "Když sestavuji nový jídelní lístek a vytvářím nové pokrmy a kombinace, vždy mě to v mysli táhne do dětství a vzpomínám, co jsem jedl, když jsem byl malý, a co mi nejvíce chutnalo. Byla to bezstarostná doba plná dětských dobrodružství, prázdniny u babiček... A právě z těchto okamžiků si člověk pamatuje nejvíce chutí a vůní, které mu připomínají nezapomenutelné okamžiky a různé příhody. A člověk si je chce pořád připomínat, protože jsou to hezké vzpomínky. A právě tyto okamžiky mě inspirují k tvorbě pokrmů, které chutnají a voní jako v té době. Proto si se čtenáři uvaříme několik pokrmů, které nás vrátí do dětství, ale budou připraveny podle dnešních trendů s ohledem na precizní techniku zpracování surovin."

  Menu:

  • Krupicová kaše z espumy se skořicí, lesní plody pošírované v medu
  • Marinovaný pstruh v citrusech pečený v máslovém těste, žloutková omáčka
  • Jelení hřbet s perníkovou omáčkou
  • Rozházený jablkový štrůdl s jogurtovou zmrzlinou

  Termín kurzu:

  • 20. 11. od 17 hodin (na cca 3-4 hodiny)  

  Místo konání:

  • Nově zrekonstruované Národní zemědělské muzeum v Praze na Letné (Kostelní 44, Praha 7). Kurz proběhne v unikátní expozici Gastronomie, která se skládá ze dvou částí: Dětské gastronomické herny a Gastrostudia. V této moderně vybavené profesionální kuchyni Národní zemědělské muzeum pořádá pod hlavičkou Kulinářského institutu Marie Sandtnerové kurzy vaření pro veřejnost zaměřené nejen na tradiční českou kuchyni. Více informací najdete na www.nzm.cz/pribeh-zemedelstvi-praha/kurzy-vareni. V Gastrostudiu také trénují zástupci Asociace kuchařů a cukrářů ČR na tuzemské i zahraniční soutěže.

   

  Všem velmi děkujeme za účast v soutěži.

  Výherci:

  • Jaroslava Skříčilová
  • Tereza Štěrbová
  • Šárka Jakoubková
  • Radka Gelová
  • Linda Tegtmajerová

  Comments

  Svetlana Larkina

  Dobrý den, nedaří se odeslat soutěžní formulář "Tato stránka nefunguje. Web www.apetitonline.cz momentálně tento požadavek nemůže zpracovat."

  Martina Kojzarová

  Dobrý den, Světlano,
  už je vše v pořádku?

  Děkujeme za odpověď, redakce Apetitu

  Apetit magazín

  Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná
  • Tipy a triky

  Jak na to: Dokonalá pizza je tenká, křupavá i vláčná

  Jedno z jídel, které je nejlepší konzumovat ještě úplně horké, ideálně právě vytažené z trouby. Křupavé těsto, táhlý sýr, lahodná náplň. Milujeme ji a víme jak si skvělou pizzu připravit. Naučte se těsto, na které můžete skládat...
  Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky
  • Tipy a triky

  Domácí jsou nejlepší: bramborové hranolky

  Bramborové hranolky zdravě? Vynechte fritézu a rozpalte troubu. V našem receptu používáme na pečení arašídový olej, který příjemně voní a chutná po burských oříšcích. Hojně ho využívá asijská kuchyně, protože snese velmi vysoké teploty, a...

  Obchod Apetit

  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  549 Kč
  439 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč
  Dostupný
  399 Kč
  319 Kč