Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo
Hledá se nejlepší recept s jehněčím

Hledá se nejlepší recept s jehněčím

Vaříte rádi jehněčí? Podělte se o svůj oblíbený rodinný recept a vyhrajte pobyt ve valašském hotelu a kuchyňské spotřebiče.
19. 4. 2013 | Autor: redakce Apetitu

Resort Valachy Velké Karlovice vyhlásil další ročník soutěže o nejlepší valašský recept. Tentokrát je ústředním tématem jehněčí maso. Poměřte své síly s dalšími amatérskými kuchaři a podělte se o svůj vyladěný recept. Až do 15. června ho můžete poslat na e-mail recept@valachy.cz. Vítězný pokrm se stane součástí menu zážitkové restaurace Vyhlídka. Autoři tří nejlepších receptů budou odměněni kuchyňskými spotřebiči. „Hledáme specialitu, která má místní kořeny, a přitom je natolik chuťově zajímavá, že uspokojí i náročné gurmány,“  uvedl Pavel Václavík, šéfkuchař Spa hotelu Lanterna.

Do soutěže se může zapojit kdokoli, jedinou podmínkou je použití jehněčího masa a dalších běžně dostupných regionálních surovin v receptu. „Jehněčí maso, dříve spíše opomíjené, si v posledních letech získává velkou popularitu. Preferují ho milovníci zdravé stravy a patří také k typickým surovinám kuchyně na Valašsku, kde se dodnes lidé chovem ovcí zabývají. Jehněčí maso není úplně snadné upravit do chutné podoby. Naši kuchaři mají několik osvědčených receptů, které pravidelně obměňují, ale rádi načerpáme inspiraci také ‚zvenčí‘. Nemusí jít jen o hlavní jídla, ale také třeba o polévky nebo předkrmy,“ doplnil Tomáš Blabla, ředitel hotelů Resortu Valachy.

Přidat komentář