0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Z redakční kuchyně: ledová káva

ledová káva
ZDROJ: Pexels.com
sdílet:

Ledová káva je v parném létě výborný osvěžující nápoj, nejen pro milovníky kofeinu. Podle našeho návodu si ji snadno připravíte sami doma.

Ledovou kávu z oblíbené kavárny si můžete připravit i doma, a to rychle a jednoduše. Stačí jen smíchat vaše oblíbené předem uvařené a vychlazené espreso s mlékem a kostkami ledu. Vše pořádně rozmixujte nebo prošejkrujte, aby se vytvořila hustá pěna. Pak už jen přelijte do vysokých sklenic, a lahodný nápoj je na světě.

Pokud chcete mít kávu speciální, navrch přidejte šlehačku (samozřejmě domácí), čokoládu nebo špetku skořice. Pro opravdu mlsné jazýčky doporučujeme ještě přidat sladký sirup s vanilkovou, karamelovou, oříškovou nebo jinou příchutí, brčka na ozdobu.

Tip redakce: Pokud běháte po městě a přepadne vás chuť na kávu, zajděte do nově otevírané pobočky Starbucks v blízkosti stanice metra I. P. Pavlova. Při návštěvě ochutnejte zrnkovou kávu Three Region Blend. Unikátní směs káv pochází z pěstitelských oblastí Ameriky, Afriky a Tichomoří, díky čemuž získala svoji jedinečnou chuť, ve které se snoubí květiny, bylinky a citrusy.

Připravila Irena Vaňková
 

Související články

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?
  • Kvízy

KVÍZ: Co všechno víte o kávě?

Káva patří nepochybně k nejoblíbenějším nápojům na světě. Nejen proto, že obsahuje kofein, který dodává tělu energii, ale i pro svou jedinečnou chuť. Káva se stala symbolem relaxu, odpočinku a příjemných chvil ve společnosti rodiny a přátel...
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je jádro domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit