Jamie Oliver ambasadorem vegetariánské výzvy

sdílet:
Hvězdný šéfkuchař vyhlásil na tento týden výzvu bez masa. Připojit se mohl každý.

Od pondělí 14. 5. se mohli lidé na celém světě zapojit do vegetariánské výzvy Jamie’s 5-day Veggie Challenge. Výzvu vyhlásil slavný kuchař jako podporu a poctu národního týdne vegetariánství.

Během pěti dnů, od 14. do 18. 5., jsou lidem přihlášeným do výzvy rozesílány každý den e-maily s recepty i videorecepty na vegetariánská jídla. Každý jídelní plán na jeden den však také obsahuje alespoň pět porcí ovoce a zeleniny. Ovšem sám šéfkuchař se nechal slyšet, že si počet těchto surovin mohou lidé podle potřeby navýšit.

„Touto výzvou chci inspirovat všechny – jak vegetariány, tak i milovníky masa – aby se zamysleli nad tím, jaké poklady nám přináší svět ovoce a zeleniny. Pokud se naučíte, jak skvěle a chutně připravit tyto dvě suroviny, zjistíte, že vaření je opravdu vzrušující. Zároveň ale vnímám tuto výzvu jako možnost, jak propojit lidi na celém světě, aby si navzájem sdíleli skvělé a ověřené recepty, inspirovali se a všichni společně objevovali a ochutnávali nové chutě,“ uvedl Jamie Oliver na svých webových stránkách.

Začátkem tohoto měsíce známý kuchař podpořil také společnost Veg Power – novou iniciativu, jejíž cílem je zvýšit spotřebu ovoce a zeleninu ve Velké Británii, a to prostřednictvím efektivního marketingu. Projekt má za cíl spojit jak obchodníky a zemědělce, tak i velké obchodní řetězce a majitele restaurací se společným cílem – ukázat krásy a výhody konzumace zeleniny.

Letos v lednu pro změnu šéfkuchař na svých sociálních sítích propagoval bezmasé recepty se svými sedmi miliony sledujícími na účtu Twitter. Zatímco v minulosti uvedl, že ho „vegani otravují“, dnes se zdá, že lidem naopak rostlinnou stravu doporučuje, v lednu dokonce propagoval veganskou celoměsíční výzvu Veganuary.

„Jíst více zeleniny je vždy prospěšné. Nejenom pro vaši peněženku a pro planetu, ale především i pro lidské zdraví,“ uvedl Oliver.

Více informací o Jamie’s 5-day Veggie Challenge najdete ZDE.

Zdroj fotografie: Jamie Oliver z www.jamieoliver.com

Autor: Eva Dvořáková

Obchod Apetit