0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Srdce rozhoduje - i vy můžete změnit svět!

Srdce rozhoduje - i vy můžete změnit svět!
sdílet:

Patříte k lidem, kteří rádi žijí v příjemném, harmonickém prostředí, dbáte na kompostování, třídění odpadu a je vám sympatické ekologické smýšlení? Pohráváte si s myšlenkou redukce vzniku odpadu, nebo chcete z vegetariánské přejít na kompletní veganskou stravu? Záleží vám na životním prostředí?

Zkuste se nejprve zaměřit na původ a složení vašeho jídla. Dejte přednost bio produktům z ekologického zemědělství, které ve své ceně mají započítané i externí náklady na péči o životní prostředí přímo při výrobě.

Někteří označují bio za podvod – marketingový trik, jak prodat něco dráž. Bohužel díky tomuto mýtu dáme v České republice přednost BIO výrobkům pouze v 1 % případů z celkové spotřeby jídla. Opak je ale pravdou. Není vůbec jednoduché zajistit, aby výrobek získal toto označení. Bio výrobky opravdu podléhají velmi přísným standardům.

Výzva za lepší svět

Kde sehnat potřebné informace přehledně a nestrávit tím půl života? Zkuste portál srdcerozhoduje.cz, kde si můžete vybrat ze dvou plánů, které vás provedou zákoutími naší spotřeby a naservírují vám mnoho rad, jak změnit či zlepšit svůj přístup. Autorky kampaně Srdce rozhoduje, Nikola Hurychová a Katka Tomanová, říkají: „Dovolujeme si říct, že každý výrobek nebo služba má dnes svoji šetrnější alternativu, která leží ve vedlejším regálu. Máte tedy možnost volby - dát přednost tomu neničit nebo ničit méně. Říká se, že peníze vládnou světu, proto vládněte moudře a soucitně. Děláme to pro sebe.“

Web navede vaše srdce

Chtěli byste se naučit, jak redukovat množství odpadu anebo se chcete stát veganem a stále nevíte, jak na to? Na srdcerozhoduje.cz najdete reduktariánskou i veganskou výzvu. Ty mají za cíl provést člověka začátky obou životních ideologií a směrů. Představí problémy i překážky, se kterými je možné se potkat, pro vegany je připravena stovka lahodných receptů.

Na webu najdete i konkrétní galerii lidí, kteří již touto změnou prošli. Dočtete se, jaké měl kdo obavy, komu se splnily či nesplnily a proč a co vše redukují. Plány jsou dostupné zdarma po celý rok bez registrace. Je jen na vás, jaký si vyberete a kdy ho vyzkoušíte. V měsíci listopadu dokonce probíhá období slev na šetrné výrobky a služby, aby bylo seznamování příjemnější. Pro uplatnění výhod se stačí zaregistrovat na jednom z plánů a dostanete e-mailem hesla.

Nebojte se naučit veganské recepty pro dny, kdy budete chtít jíst bez masa. Je jen na vás, kam až v minimalizaci negativních dopadů své spotřeby můžete zajít. Pojďme každý den udělat něco společně pro náš svět!

zelenina

Autor: Eva.Dvorakova

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit