Kuchařky Apetit ČÍST ONLINE ČÍST KUCHAŘKY ONLINE DOPRAVA ZDARMA
Menu
Přihlašení
Uživatelské jméno
Heslo

5 největších benefitů vodního melounu

Také se každé léto těšíte na vodní meloun? Šťavnaté a sladké ovoce obsahuje spoustu zdraví prospěšných látek. Představujeme 5 jeho nejlepších vlastností.
13. 8. 2014 | Autor: Nikita Rybová

1. Vitaminová bomba

Melouny všeobecně jsou velmi zdravé. Obsahují velké množství vitamínu A, B, C, beta-karotenu, železa a manganu. Díky těmto látkám posilují zdravý vzhled pleti a vlasů, imunitní systém, podporují regeneraci buněk a krvetvorbu a také mají dobrý vliv na sexuální výkonnost, nervy a mozek. Bonusem je ještě jejich močopudnost.

2. Pro hydrataci

Meloun je chutný doplněk pitného režimu. 91 % jeho dužiny tvoří voda. V horkých letních dnech je meloun ideální svačina, kterou se osvěžíte a zůstanete hydratováni. 

3. Lykopen proti rakovině

Četli jste, že rajčata obsahují velké množství lykopenu? Ten je zvláštní tím, že se tepelnou úpravou neztrácí, ale uvolňuje. Některé studie tvrdí, že snižuje riziko a onemocnění rakovinou prostaty a děložního čípku. Ve vodním melounu ho ale najdete ještě víc než v syrových rajčatech

4. Zrníčka na trávení

Většina lidí preferuje meloun bez zrníček, ale pokud patříte mezi ty, kdo neztrácejí čas jejich odstraňováním, nemusíte se bát, že by byla škodlivá. Ta černá jsou dokonce zdravá. Obsahují vlákninu, zinek a železo. Tyto látky prospívají správnému fungování organismu a trávení. 

5. Chuťová variabilita

Existuje široká nabídka různých druhů melounů. Kromě těch vodních můžete ochutnat i cukrový, charentaiský, vauclusijský, medový, kantalupský, meloun Galia, Ogen nebo Tendral. Vodní meloun je výborný jen tak nebo do smoothie, medový je vhodnou příměsí do ovocného salátu, cukrový zas s parmskou šunkou jako předkrm. A to ani nemluvíme o kombinaci s alkoholem…

Do melounů a do žen nevidíš

Říká arabské přísloví. Pravda, ale jak poznat, jestli je meloun zralý? Nejprve stlačte meloun v rukou, pokud vydá vrzavý zvuk, je zralý. Ještě proveďte sluchovou zkoušku, při které na meloun poklepejte. Pokud vydá dutý zvuk, kupte ho. A pak si z něj udělejte nealko koktejl, alkoholický nápoj s vínem, nanuky s kiwi na tyčce pro děti i dospělé, salát se sýrem a mátou, studenou polévku s jahodami nebo domácí marmeládu. Své výtvory vyfoťte a pošlete na náš Facebook. Těším se!

 

Přidat komentář