Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

Takhle se vaří tradiční kung pao. Jídlo, které stojí pár korun a zvládne ho každý

Takhle se vaří tradiční kung pao. Jídlo, které stojí pár korun a zvládne ho každý
ZDROJ: Apetit

Kung pao, známé také jako gong bao, je oblíbené sečuánské jídlo, které si získalo celosvětovou popularitu díky jedinečné kombinaci koření a chutí. Pokrm pochází z čínské provincie Sečuán a stal se základním jídlem v mnoha čínských restauracích po celém světě.

Klíčovou složkou kung pao je sečuánský pepř, který pokrmu dodává charakteristickou pikantní chuť. Dalšími základními složkami jsou sušené chilli papričky, zázvor, česnek, arašídy, sójová omáčka a umeocet.

  • Kung pao se tradičně připravuje z kuřecího masa nakrájeného na kostičky, ale lze použít i jiné bílkoviny, například krevety, hovězí maso nebo tofu.
  • Kuřecí maso se nejprve marinuje ve směsi sójové omáčky, rýžového vína Shaoxing a kukuřičného škrobu a poté se smaží v pánvi wok, přidávají se arašídy a jarní cibulka. Někdo přidává ještě papriku. Kung pao se dochucuje sójovou omáčkou, cukrem a umeoctem.
  • Podává se s rýží, ale můžete vyzkoušet i rýžové nudle.

Čím nahradit některé suroviny?

  • Rýžové víno případně nahraďte klasickým nebo ho vynechte.
  • Umeocet nahraďte vinným octem nebo citronovou šťávou.
  • Sečuánský pepř nahraďte čerstvě namletým černým pepřem.

Výrazná chuť Kung Pao vychází z pečlivého vyvážení ingrediencí, které vytvářejí komplexní chuť, která je pikantní i slaná.

Kung Pao je lahodný a výživný pokrm, který v sobě spojuje dokonalou kombinaci koření a chuti. Je oblíbeným pokrmem milovníků čínské kuchyně po celém světě, a to z dobrého důvodu.

  • Ať už hledáte rychlou a snadnou večeři na všední den, nebo působivý pokrm na slavnostní večeři, Kung Pao je jistým vítězem. Proč si tedy nezkusit připravit tento klasický sečuánský pokrm doma a porovnat ho s tím, které obvykle jíte v čínské restauraci?

Zdroj: Apetit

Skryt pre seznam