0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

3 kurzy, kde vás naučí vařit francouzskou kuchyni

3 kurzy, kde vás naučí vařit francouzskou kuchyni
sdílet:
Kohout na víně, hovězí po burgundsku nebo slaný koláč quiche – francouzská kuchyně dala světu delikatesy, kterými uspokojíte chutě každého labužníka. Naučte se je od kuchařských mistrů, kteří vás zasvětí do základních i pokročilých technik a receptů francouzské kuchyně.

Cibulová polévka v Chefparade


Neformální atmosféra a skvělá zábava, tak často účastníci popisují kurzy v žižkovské škole vaření. Na lekci francouzské kuchyně s lektorem připravíte například tradiční cibulačku se sýrem. Lepší příležitost ke zdokonalení se v krájení cibule najdete jen stěží. Kurz stojí 1390 Kč a koupíte ho na www.chefparade.cz.

Kohoutek na víně v Prakulu


Strach z francouzské klasiky vás opustí na kurzu pod vedením Dalibora Navrátila. Během přípravy jídel se naučíte základní kuchařské techniky, které využijete i při každodenním vaření. Na menu kurzu najdete oblíbená jídla, ke kterým patří kohoutek na víně, křepelka na másle s hříbky nebo smetanový dezert crème brûlée. Za kurz zaplatíte 3600 Kč. Rezervujte si včas své místo na www.prakul.cz.

Čokoládový fondant v Ola Kala


Triky a postupy profesionálních kuchařů slibuje naučit vinohradská škola vaření. V menu kurzu najdete gratinovanou cibulačku, kachní prso s krémovou čočkou a neodolatelný čokoládový fondant s višňovým ragú. Závěrečná tečka nebude sladká, ale doslova gurmánská: čeká vás ochutnávka nejlepších francouzských sýrů. Více o kurzu najdete na www.olakala.cz.

Kde jste se naučili sofistikovanou francouzskou kuchyni vy? A která francouzská jídla řadíte ke svým favoritům? Napište nám na Facebooku.
Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami
  • Poradna

Oslavte babí léto dokonalými chuťovkami

Létu sice už odzvonilo, začínající podzim však přináší stále spoustu příležitostí ke společenskému setkání. Dostali jste pozvánku na piknik nebo odpolední víkendové grilování s přáteli a lámete si hlavu, co donést jako pohoštění?...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit