Biotrh na Jiřáku zahájí Měsíc biopotravin

sdílet:
Ve čtvrtek 1. září nakoupíte na farmářském tržišti Jiřák výhradně biopotraviny od ekologických zemědělců. Touto výjimečnou akcí zahajuje občanské sdružení Archetyp září, které je letos již posedmé Měsícem biopotravin.

Farmářský trh se koná 1. září od 8 do 18 hodin na náměstí Jiřího z Poděbrad v Praze. První zářijový trh bude výjimečný tím, že se zaměří striktně jen na bioprodukci. „Biotrhem chceme upozornit na to, že by se ekologické zemědělství mělo propagovat nejen kvůli kvalitě biopotravin, ale také systémem chovu zvířat a jejich životních podmínek, které jsou nesrovnatelně kvalitnější než u konvenčních chovů. Dalším důvodem je způsob hospodaření biozemědělců, jimž bio certifikace přikazuje šetrnější přístup ke krajině,“ uvedl Jiří Sedláček, jeden z organizátorů trhu.

Na farmářském biotrhu na náměstí Jiřího z Poděbrad koupíte uzeniny, maso, sýry a mléčné výrobky, čerstvě namletou mouku, koření, čaje a kávu, zeleninu a ovoce, mošty, pečivo a občerstvení, které si můžete vychutnat rovnou na místě. Nákup vám zpříjemní živá hudba Pavla Rohleny.

Autor: Redakce Apetit

Obchod Apetit