0

Přihlášení do mého Apetitu


Přihlášení


Nová registrace Zapomenuté heslo

České pivo hlásí úspěch na mezinárodní soutěži

České pivo hlásí úspěch na mezinárodní soutěži
sdílet:
Na mezinárodní pivní soutěži Australian International Beer Awards v Melbourne získal v kategorii piv plzeňského typu stříbrnou medaili Gambrinus Excelent. Bronzové medaile si odnesly Gambrinus Premium a Gambrinus Světlý.

Celkem soutěžilo 1170 druhů piv


Soutěže se zúčastnilo 243 pivovarů ze 34 zemí. Ve všech sekcích bylo dohromady přihlášeno 1170 druhů piv.

„Jsem pyšný na to, že letos bodovaly v soutěži tři varianty Gambrinusu. Je vidět, že české pivo má ve světě nejen skvělý zvuk, ale také ve slepých degustacích boduje svou unikátní plnou chutí a chmelovým aromatem, které je pro české pivo typické,“ říká vrchní sládek Gambrinusu Jan Hlaváček.

O soutěži


Australian International Beer Awards
byla založena v roce 1993. Jedná se o třetí největší profesionální pivní soutěž na světě. Ocenění se udělují pouze pivům, která splňují kombinaci náročných parametrů kvality – zejména vyváženou chuť, aroma  a celkový vzhled.

Ve spolupráci s University of Ballart ji pořádá Královská zemědělská společnost se sídlem ve Victorii. Letošní ročník obsahoval 20 kategorií.   

Autor: Redakce Apetit

Apetit magazín

Hřejivé podzimní polévky
  • Tipy redakce

Hřejivé podzimní polévky

Jak zahřát tělo i duši v podzimních sychravých dnech? Nejlépe vydatnou horkou polévkou! Podzimní stálicí je dýňová, ale skvěle zahřeje i polévka z květáku, celeru nebo mrkve. Zužitkujte letní úrodu a připravte si dokonalý pokrm v barvách a...
STORY
Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Jak udržet jídlo (i kuchyni) v suchu a čistu?

Kuchyně je srdcem domácnosti. Nejenže v ní vznikají veškeré dobroty pro vaše nejmilejší, ale také v ní trávíte poměrně dost času. Aby byl efektivní a veškerá příprava jídla šla doslova od ruky, je potřeba mít ty správné kousky. ...

Obchod Apetit